Európa-bajnokság, Eb 2024 – B-csoport , 2. forduló
0
Olaszország

90+7'
VÉGE

Vége a meccsnek, óriási fölényben játszott Spanyolország, és bár csak egy góllal nyert, így is három pont járt érte, és vele a továbbjutás. 1–0

90+7'

A szöglet után kialakult ugyan némileg meleg helyzet a spanyol kapu előtt, de megúszták.

90+6'

A végére még egy olasz szöglet, Donnarumma előrejött.

90+5'
Sárga lap

Carvajal kapott egy sárgát a végén.

90+4'
CSERE

Végre egy csere, régen volt. Fabián Ruiz helyére jött be Merino.

90+3'

Egy perc lehet hátra, az olaszok örülhetnek, hogy csak egy góllal vezet az ellenfél.

90+2'

Pérez óriási védelmi hiba után már csak Donnarummával állt szemben, de hiába vette célba a bal alsót, az olasz kapus kivédte a lövést!

90+1'

Pérez húzott be egy jó csellel balról az olasz tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt is, Donnarumma viszont remekül védett.

86'

A szöglet után mintha Cristante ért volna bele a labdába, amelyet könnyen fogott Simón.

85'

Az első olasz szöglet jöhetett, és éppen a bal oldalról.

82'

Nincs más hátra, letámad az olasz válogatott, hátha meg tudnak csípni egy gólt.

81'
CSERE

Pellegrini helyett Raspadori.

78'
CSERE

Morata is befejezte mára, Oyarzabalé az utolsó kb. negyedóra.

78'
CSERE

Cserélt Spanyolország, Williams helyett Ayoze Pérez a pályán.

74'

Pellegrini a jobb felsőt vette célba, erő nem volt a lövésben, fölé is ment ráadásul.

73'

Pellegrini kapott szabadrúgást jó szögből, 24 méterre a spanyol kaputól.

71'
CSERE

Yamalt is lecserélték, Ferran Torres váltotta.

71'
CSERE

Pedri lejött a pályáról, Baena állt be a helyére.

71'

KAPUFA! Williams megint meghúzta a bal oldalt, aztán középre húzott, és a tizenhatos bal sarka közeléből a lécet találta el.

69'
Sárga lap

Le Normand kapott sárga lapot, csúnyán felvágta Zaccagnit.

64'

Újabb két olasz csere, mert elég kilátástalan eddig a fehér mezesek produkciója.

64'
CSERE

Scamacca is harmatos volt, Retegui állt be a helyére.

64'
CSERE

Chiesa helyett Zaccagni a pályán.

61'

Yamal lőtt a tizenhatos jobb sarka közeléből, és nem sokkal ment mellé a labda.

61'
Ez bizony öngól... Riccardo Calafiori fekszik bánatosan a földön (fotó: AFP)

59'

A szöglet után jött Le Normand fejese, és gól is lett volna belőle, ha Cambiaso nem vágja ki a labdát a gólvonal elől.

58'

Morata lőtte el 22 méterről, ez is befért volna a léc alá, ha Donnarumma nem üti ki.

55'
owngoal

GÓÓÓÓL! VEZET SPANYOLORSZÁG! Williams bal oldali badásába belefejelt Morata, Donnarumma bravúrral oldalra ütötte, de éppen Calafiori térdére, ahonnan a labda az üres kapuba pattant. Öngól. 1–0

54'

Most már nincs olasz öröm...

54'

Nagyon egyoldalú a meccs, az olaszok örülhetnek, hogy még nem vezetnek a spanyolok.

53'

Pedri távoli lövése középre tartott, Donnarumma védett.

52'

Húha! Niko Williams labdáját megkapta Cucurella, aki az alapvonal közeléből begurított, Pedri teljesen egyedül lőhetett 8 méterről, de nem találta el a kaput.

48'

Scamacca próbált meglódulni egy ellentámadásra, de ebből sem lett lövés...

46'
Sárga lap

Cristante pillanatok alatt kapott egy sárgát, mert durván odalépett Rodrinak.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő, két olasz cserével.

46'
CSERE

Frattesi sem sokat mutatott, Cambiaso jött helyette.

46'
CSERE

Jorginho már nem jött ki a második félidőre, Cristanténak adta át a helyét.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, nem túl meglepő, hogy az állás döntetlen. 0–0

45+1'
Sárga lap

Rodri kapott sárga lapot, mert hevesen reklamált.

45'

Barella adta balra egy kósza olasz ellentámadás közben Chiesának, aki 14 méterről, jobbról elég rossz lövéssel jelentkezett. Bár mivel eddig az olaszoknak lövése sem volt, ez a rossz lövés is jó lövés volt...

39'
Lamine Yamal olykor csomót köt az olasz védők lábára (fotó: AFP)

37'

Williams a szabadrúgásból visszaívelt Fabián Ruiznak, aki 19 méterről nagyon fölélőtt.

36'

Williams csapta be Di Lorenzót a bal oldalon, a jutalma egy szabadrúgás lett az alapvonaltól 12 méterre.

29'

Egyelőre jobbak a spanyolok, az olaszoknak nem sok lehetőségük van. Az imént például Rodri lőhetett volna gólt 15 méterről, Bastoni azonban blokkolt.

28'
Fabián Ruiz nagy lövése befért volna a léc alá (fotó: AFP)

26'

A szögletből nem lett semmi.

25'

Fabián Ruiz lőtt egészen messziről nagy erővel, a szitáló labdát Donnarumma elérte, és szögletre ütötte.

24'

Yamaltól nem tudták elvenni a labdát, úgy cselezgetett az olasz tizenhatos környékén, végül Moratához játszott, aki balra vitte, és éles szögből lőtt, Donnarumma viszont mentett.

20'

Dimarco lógott meg őrző nélkül a bal oldalon, az alapvonaltól 14 méterre járt, amikor visszagurított középre, de csapattárs helyett egy spanyol csapott le a labdára...

15'
Sárga lap

Donnarumma reklamált, a bíró szerint nem elég kulturált modorban, ezért sárgát kapott.

12'

Nem kímélik egymást a játékosok, sok a fault. Ez persze nem ritkaság, a két csapat meccsein gyakran van csontzene.

10'

Ez is kimaradt! Megint a bal oldalról jött a beadás, ezúttal viszont Williams volt a befejező, 6 méterről, az ötös sarka közeléből nem sokkal fejelt mellé.

8'
Gianluigi Donnarumma nagy védése (fotó: AFP)

5'

Pedri harcolt a labdáért, és közben megrúgta Pellegrinit, akit ápolni kellett.

5'

Leginkább a spanyolok támadnak, az olaszok visszahúzódtak a térfelükre.

3'

Máris egy spanyol helyzet! Bal oldali Williams-beadás után Pedri fejelhetett 6 méterről, teljesen szabadon, Donnarumma kipiszkálta a labdát a léc alól.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a spanyolok piros-kékben, az olaszok tiszta fehérben játszanak.

A szurkolók készen állnak (fotó: AFP)

Szólnak a himnuszok, először az olasz, aztán a spanyol.

A B-csoportban az első fordulóban mindkét válogatott nyert, Spanyolország Horvátországot, Olaszország Albániát verte.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!