Fejér ütött el egy beadást, a labdával megindulhatott Babics, de a győri tizenhatos előtt elfogyott a tudománya, így szerelni tudták.

Öt perc a hosszabbítás.

88'

Cserélt az ETO, Anton helyett Ntsama állt be.

86'

Kovácsréti ravasz tekerése a tizenhatos jobb sarka környékéről alig kerülte el a hosszú felsőt.

85'

Éledezik az ETO, megy előre az egyenlítésért.

85'
Sárga lap

Jokics most állt be, máris kapott egy sárgát taktikai szabálytalanságért.

84'
Sárga lap

Csontos keze eltalálta Navrátilt, sárga lapot kapott.

83'
CSERE

Temesvári helyett Jokics a hazaiaknál.

82'
CSERE

Kesztyűs helyett Tamás Olivér a Szpariban.

78'

A Szpari pályaválasztása mellett az NB II-ben 4-szer született hazai, 3-szor ETO-győzelem. Az NB I-ben 13 találkozó után 4–6–3 a mérleg a házigazdák szempontjából.

78
GÓL

GÓÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A GYŐR! Krivokapics kétszer cselezte ki a védőjét, majd 18 méterről nagy erővel lőtt a léc alá. 2–1

75'
CSERE

Cserélt a Nyíregyháza, Beke helyett Babics a pályán.

70'
Sárga lap

Bitri kaszálta el Pintét, sárga járt érte.

67'
CSERE

ETO-csere, Lukics helyére Farkas Balázs állt be.

65'

A szöglet után Csontos kellemetlen lövését védte bravúrral Fejér, majd közvetlenül utána újabb védést mutatott be a hazaiak kapusa, ezúttal Krivokapic fejesét tolta ki a léc alól.

64'

Lukics szerzett labdát a rossz hazai védekezés miatt, betört a tizenhatoson belülre, majd a hosszú sarkot vette célba, a visszaérkező Alaxai lábáról azonban szögletre pattant a labda.

62'

Beke lőhetett volna újabb gólt, de 16 méteres lövését Gyurákovics kivédte.

61'
CSERE

Az ETO is cserélt, Tóth helyett Krivokapic a pályán.

58'
CSERE

Újabb nyíregyházi csere, Gresó helyett Pinte.

57'
Sárga lap

Gavrics törlesztett, sárgát kapott.

57'
CSERE

Cserélt a Nyíregyháza, Farkas helyett Navrátil a pályán.

55'
GÓL

GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A NYÍREGYHÁZA! Bizonytalankodott a győri védelem, Gresó adott kitűnő passzt Bekének, aki a kimozduló kapus mellett 14 méterről, jobbal a hálóba pörgetett. 2–0

54'

Anton egészen messziről vállalt el egy lövés, lapos is volt, gyenge is volt, mellé is ment a labda.

52'

Bumba került lövőhelyzetbe, és 18 méterről nem sokkal ment el a labdája a bal alsó mellett.

47'

Tétmérkőzésen mostanáig az utolsó döntetlent több mint 15 éve, 2009 májusában, egy nyíregyházi NB I-es találkozón játszották (1–1).

47'

Nagy Dominik lőtt egyet 21 méterről, fordulásból, erő nem sok volt a lövésben, Gyurákovics könnyen védte.

45+6'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a Nyíregyháza. 1–0

45+5'

Csontos bal oldali beadására középen érkezett Lukics, de gyengén találta el a labdát, és estében a bal alsó mellé lőtt.

45+2'

Csontos emelt jobbra, Kröhnhöz, aki 12 méterről alaposan fölélőtt.

45'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'
CSERE

Kröhn helyett Gavrics.

45'
CSERE

A szünetben cserélt az ETO, Szépe helyett Bitri.

45'

Öt perc a ráadás.

43'

A két együttes 2017 óta 14-szer csapott össze a másodosztályban, és egyszer sem ikszeltek: 10-szer az ETO, 4-szer a Szpari diadalmaskodott. Az előző idényben mindkétszer a szabolcsiak örülhettek: Balmazújvárosban 3–2, az ETO Parkban Beke Péter góljával 1–0 volt a javukra.

42'

Hibázott a Győr a saját tizenhatosán belül, így került a labda Kovácsréti elé, ő pedig 12 méterről nem sokkal csavart a kapu bal oldala mellé.

38'

Nagy Barnabás ugrott igen magasra, Vera megtámasztotta, így a nyíregyházi jó nagyot esett. Össze is szólalkozott a két csapat, aztán lenyugodtak a kedélyek.

29'

A 27. párharcuk ez az élvonalban, az örökmérleg 7 nyíregyházi győzelem, 8 döntetlen, 11 győri siker. Nyíregyházán legutóbb, 2014 szeptemberében 3–2-re a győriek nyertek.

28'
11-es

GÓÓÓÓL! VEZET A NYÍREGYHÁZA! Kovácsréti állt a labda mögé, és ballal a bal alsóba lőtt. Gyurákovics érezte az irányt, de a hóna alatt besurrant a labda a kapuba. 1–0

27'

Úgy is van, ez tizenegyes!

26'

Boldor kezéről pattant le a labda, nem vitás, már csak az a kérdés, hol lógott az a kéz. Erdős kiment megnézni, ez nem sok jót jelent a győrieknek.

25'

Lehet, hogy kezezés volt?

24'

Kovácsréti vette észre a lövési lehetőséget 17 méterről, lövése megpattant az előtte álló védőn, így ment centiméterekkel mellé.

15'

Tóth Rajmund kapott egy nagyot, ápolást kért, mert nagyon fájt neki.

14'

Beke adott be balról, szöglet lett belőle. Kovácsréti bedása a rövid sarok felé tartott, de kifejelték. Visszakerült a Szparihoz, majd egy jobb oldalról érkező lövést mentettek a védők.

11'

A két újonc kilencéves szünet után tér vissza az élvonalba. Közös bennük, hogy a 2014–2015-ös idény 16 csapatos mezőnyében egyikük sem végzett kieső helyen: a 8. helyre befutó győriek anyagi és tulajdonosi problémák miatt a következő bajnokságot az NB III-ban kezdték meg, míg a 12. helyen záró nyíregyháziak nem kaptak NB I-es licencet.

9'

Igen kemény már mindjárt az elején a találkozó, sok a szabálytalanság.

3'

A szögletből nem lett semmi.

1'

Bumba ravasz lövése balról kár be is fért volna a hosszú alsóba, Fejér viszont remekül tolta szögletre a labdát.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Nyíregyháza piros-kék mezben, kék nadrágban, az ETO fehér-kékben játszik.

Mivel a Nyíregyháza még nem veheti birtokba vadonatúj Városi Stadionját, a találkozót albérletben, Mezőkövesden rendezik meg a piros-kékek.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! A párizsi olimpia megnyitójának árnyékában indul az NB I, és benne az újoncok csatája, a Nyíregyháza–ETO FC Győr mérkőzés. Tartsanak velünk!