2
Németország

90+4'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Nagyon jó első, de eléggé lapos második félidő után döntetlenre végzett egymással Hollandia és Németország a mieinkkel azonos Nemzetek Ligája-csoportban. Ez az eredmény mindkét válogatottnak megfelelő – ezt 2–2 után érezni is lehetett a játékosokon. Köszönjük a megtisztelő figyelmet!

90+2'

Wirtz lábárról lesodorta a labdát a holland védelem, majd Dumfries felszabadított. Másfél perc maradt.

90+1'

Akárcsak az első félidőben, most is három perc lesz a hosszabbítás. De vajon megint lesz gól is?

89'
CSERE

Még egy csere a végére: Musiala helyett a stuttgarti Führichet küldi a pályára Nagelsmann.

88'

Úgy tűnik, mindkét csapat elégedett a döntetlennel. Ezekben a percekben már a németek és a hollandok is óvatosan futballoznak.

87'
Sárga lap

Wirtz nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, kapott is érte egy sárga lapot.

81'
CSERE

Csere a hollandoknál: lemegy a nagyot küzdő, de nem különösebben hasznos Brobbey, Weghorst érkezik a helyére.

80'

Musiala távoli löketét blokkolta a holland védelem!

74'
CSERE

Csere a hollandoknál: Xavi Simons helyett Geertruida érkezik.

70'

Havertz beadása pontosan érkezett az előrehúzódó Raum fejére, a lipcsei védő meg is nézte a rövidet, de a hollandok szerencséjére nem talált kaput a fejes.

63'
CSERE

És Pavlovic is érkezik Gross helyére.

63'
CSERE

Undav helyett Beier is a pályán.

63'
CSERE

Hármat is cserélnek a németek! Andrich helyett Emre Can érkezik.

62'

MIT HAGYTAK KI A NÉMETEK! Gros indítása teljesen üresen találta meg Undavot, aki át akarta emelni Verbruggent, de pocsékul találta el a labdát.

59'

Brobbey alakított ki lövőhelyzetet magának, de előtte már földre vitte Schlotterbecket. Kifelé jár a szabadrúgás.

55'

Gravenberch próbálkozott meg egy átlövéssel, sarokra tartott a lapos labda, de mellé ment volna. Ter Stegen azonban inkább kitornászta.

50'
GÓL

ÉS MÁRIS EGYENLÍT HOLLANDIA! Megint elaludtak a németek a félidő elején. Dumfries megelőzte védőjét, és közvetlen közelről a kapuba kotorta a holland csapat egyenlítő találatát. 2–2

46'
CSERE

És beállt Quinten Timber is, lement Schouten.

46'
CSERE

Kettőt is cseréltek a hollandok a szünetben. A gyengén teljesítő De Ligt helyett Van Hecke érkezett.

46'
Második félidő

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+4'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Mozgalmas meccset játszanak a csapatok. Már-már úgy tűnt, hogy döntetlen marad az eredmény a szünetig, ám ekkor jött Kimmich... Német vezetés tehát a szünetben.

45+3'
GÓL

VEZET NÉMETORSZÁG! Talán Aká kiválása miatt, de rosszul tolódott a holland védelem. Undav a gólja után gólpasszt ad, a hosszú oldalon teljesen üresen érkező Kimmichnek csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. 1–2

45+1'

Az ápolás miatt legalább négy percet állt a játék, ennek ellenére csak három perc lesz a hosszabbítás...

45'
CSERE

Csere tehát a hollandoknál: a sérült Aké helyett Jurrien Timber érkezik. Rossz jel, hogy a City védőjét hordágyon kell levinni a pályáról, szóval gyanús, hogy nem is csak húzódásról van szó.

41'

Aké meghúzódott, ápolni kell. Ebből csere lett.

38'
GÓL

KIEGYENLÍT NÉMETORSZÁG! De Ligt adta el a labdát, ebből indult a német akció. Wirtz lövését még testtel védte Verbruggen, de Undav üresen érkezett, és esetében kíméletlenül a holland kapuba bombázta a labdát. Ez a német támadó első gólja a válogatottban. 1–1

37'

Gakpo lövését tolta ki Ter Stegen, de előtte már lesen volt, így a játékvezető lefújta az akciót.

32'
Sárga lap

Andrich rángatta folyamatosan Gakpót, aki így már nem tudta jól ellőni a labdát. De nincs szabadrúgás, van viszont egy sárga Raumnak reklamálás miatt.

29'

Andrich belőtt labdájának – mondjuk úgy – nem volt szeme, az alapvonalnál hagyta el a játékteret.

25'

Musiala próbálta meg eltekerni a labdát a hosszúba, a lövése megpattant De Ligten, és végül a kapu fölött kötött ki.

23'
Sárga lap

Tah ismét szabálytalan, már negyedszer a meccsen. És most már nem ússza meg sárga nélkül.

22'

Megint Simons veszélyeztet! Tologatta a labdát, cselezgetett, majd lőtt, de ebben sem volt erő, ráadásul a kaput sem találta el.

21'

DE MÉGIS MAJDNEM A HOLLANDOK RÚGNAK ÚJABB GÓLT! Hasonló volt a helyzet, mint az első gól előtt, csak most Xavi Simons ugrott ki, de nem volt erős a lövése, így Ter Stegen meg tudta fogni a labdát.

18'

Ezekben a percekben már inkább a németek irányítják a játékot, persze nem tudni, hogy ez mennyire tudatos a hollandok részéről. A vendégek türelmesen adogatnak.

15'

OTT LEHETETT VOLNA A MÁSODIK HOLLAND GÓL! A szabadrúgás teljesen üresen találta meg Dumfriest, aki oda fejelhette volna a labdát, ahová akarja. Kapu mellé fejelte...

14'
Sárga lap

Schlotterbeck most a rossz fiú szerepében, felrúgta a meginduló Xavi Simonst. Sárga lap.

13'

Az első német szöglet után a Dortmund hátvédje, Schlotterbeck jó ütemben ugrott fel, el is fejelte a labdát, de nem találta el a kaput.

9'

Ter Stegen hatalmas kirúgásából majdnem német helyzet alakult ki, Verbruggennek résen kellett lennie.

7'

Hollandia nyugodtan játszik, a németek viszont feszültebbnek tűnnek a kelleténél. Tah például már harmadszor volt szabálytalan, de eddig megúszta lap nélkül...

2'
GÓL

MÁRIS VEZET HOLLANDIA! Micsoda kezdés! Bealudt a német védelem, Reijnders teljesen üresen léphetett ki Gravenberch passza után, közelében nem volt német védő, és higgadtan el is rúgta a labdát Ter Stegen mellett. 1–0

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! Narancssárga mezben játszanak a hollandok, tiszta fehérben a németek.

Érkeznek a csapatok a pályára. Jönnek a himnuszok és kezdődik a meccs!

A mieink meccsének árnyékában Hollandia Németországot fogadja a Nemzetek Ligája A-ligájának 2. csoportjában. A mérkőzést folyamatosan nyomon követheti folyamatosan frissülő szöveges tudósításunk segítségével. Tartsanak velünk!