Sanicanin szereli becsúszva a jobbon meginduló Bekét Navrátil lapos, de nem elég alapos passza után.

Keresztes remek passzát nem lövi el jobbal 17-ról Nagy D.

82'

A kapus is sántikál, látványosan.

82'

Sentic elöklözi négy ember feje felől Nagy D. szabadrúgását, nem kímélve Csorbadzsinszkit sem. Ápolás.

81'

Nincs hazai helyzet a hajrában.

80'

Beke nagyot esik a 16-os jobb sarka és Lund előtt... tovább.

79'

Navrátil jobb oldali beadása Senticé.

78'
CSERE

Beke Péter váltja az elfáradó Kovácsrétit, karmester helyett csatár.

78'
CSERE

Keita le, Ognjen Radosevics be, szűrő helyett karmester.

78'
CSERE

Mohamed Rarszalla váltja Rakonjacot, szélsőcsere.

77
CSERE

Elton Acolatse be, Gera le, szélső helyett támadó.

73'

Holdampf bal oldali szabadrúgása a hazaiaké.

73'

Navrázil jobb oldali, jobblábas, lapos beadását jobbal a bal felső fölé vágja 14-ről Gengeliczki!

71

Mezőnyharc, hazai fölénnyel.

71'

A Szpari házigazdaként még veretlen (2 diadal, 1 iksz), az új stadionjában pedig mindkét bajnokiján 3 gólt szerzett.

70

Egymás után az 5. bajnoki találkozóján maradt veretlen a DVTK (3 győzelem, 2 döntetlen) – ez a  második leghosszabb aktív ilyen sorozat most az NB I-ben. A ZTE ellen 2–1-re megnyert múlt heti találkozón viszont megszakadt egy másik széria: 414 játékperc után újra gólt kapott a borsodi együttes.

67
CSERE

Bárdos Bence váltja Szatmárit.

63'

Keita emelése után a Sanicanint lefutó Navrátil jobbal a bal alsóba lőne kissé jobbról, 9-ről, a kapust megelőzve, de ment a gólvonal előtt a keresztbefutó Sanicanin.

63'

Edomwonyi helyzetben, de rosszul ad be balról, lövés helyett.

62
Sárga lap

Vlagyiszlav Klimovics rátart Nagy D. és Nagy B. lábára is. sárga lap.

61'

Csere lesz.

61'

Szatmári ápolást két, leül a fűre a pályán.

60

A Diósgyőr idegenben eddig közepesen teljesített (1 siker, 1 iksz, 1 vereség), viszont a legutóbbi két házon kívüli fellépését megúszta kapott gól nélkül (1–0 Debrecenben, majd 0–0 Újpesten).

60'

Holdampf majdnem eltöri a labdát előle elfejelő Keita derekát, nincs sárga lap a lökésért.

60'

Nem is sokkal!

60'

Rakonjac jobbal a bal felső mellé lő középről, 17-ről.

59'
CSERE

Ramos le, Eppel Márton be. Ékcsere.

59'
CSERE

Baki el, Alaxai Áron be.

52'

Nagy D. újabb beadása is Edomwonyié.

52'
VAR

A VAR szerint sincs.

52'

Nincs 11-es.

52'

Navrátil beadását Ramos Szatmáriba fejeli ötről, majd a bekk elrúgja a labdát, de a brazil jobb lábával együtt.

51'

Ramos kiharcol egy szögletet a hazai tábor előtt, Nagy D. beadása Edomwonyié.

50'

Kovácsréti és Nagy D. hoz össze egy helyzetet Nagy Barnabásnak, aki jobbal a jobb alsóba lőne kissé balról, 13-ról, de nagyon gyengén, legördülve fogja a labdát Sentic.

49'

Nagy D. passza hosszú balra Ramosnak, kirúgás.

49'

Tímár mester nem vidám, a gondolataiba mélyed a kispad előtt. Ki fordíthatja meg a meccset a Szparinak?

47'

Egy kósza felívelésből lett a gól, és nem volt lökés, egyszerűen elesett a 16-os előtt a hazaiak védője.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
GÓL

GERA DÁNIEL-GÓLLAL! 16-ról jobbal a jobb felsőbe emeli a labdát, középről, miután jobbal előtte Keresztesbe lőtt, ugyanonnan. Gengeliczki elesett Edomwonyi mellett, így került a labda Gerához, a hazai védőről. 0–2!

46

62 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 9-szer lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 3/2.

46
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

46'

Kovácsréti ballal a léc fölé lő.

45+4

Szabadrúgás picit jobbról, 26 méterről.

45+3
Sárga lap

Sinisa Sanicanin kap sárga lapot Kovácsréti bal bokájának megtaposásáért.

45+2

Holdampf bal oldali kornere Tóthé.

45'

Ennek a párosításnak az a különlegessége, hogy ebben a bajnokságban a Nyíregyháza meccsein született a legtöbb gól (3.63/mérkőzés), míg a Diósgyőréin a legkevesebb (1.88).

45'

Az NB I-ben a nyírségi gárda pályaválasztása mellett elsöprő a hazaiak fölénye, hiszen 6 győzelem és 5 iksz mellett a diósgyőriek mindössze egy vendégsikert tudnak felmutatni. Ez viszont épp a legutóbbi élvonalbeli találkozójukon, 2015 májusában sikerült nekik (1–2).

45'

Tétmérkőzésen legutóbb az NB II 2022–2023-as idényében csaptak össze, előbb a DVTK stadionjában 2–0-s hazai győzelem, majd a balmazújvárosi visszavágón 1–1-es döntetlen született.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

45'

A legfelső osztályban legutóbb a 2014–2015-ös kiírásban találkoztak, akkor mindkét összecsapást 2–1-re a Diósgyőr nyerte. A legutóbbi Szpari-siker 2010 májusában, Miskolcon jött össze (1–0).

44

Három perc a ráadás.

41'

NINCS BENT! Egy bal oldali Kovácsréti-szöglet után kissé jobbról, hatról Keita jobbal a bal felső mellé talál. HATALMAS ZICCER VOLT!

40'

Csak centiken múlott! Meg Senticen. Ballal kissé balról, 14-ről kapura lő Nagy B. passza után Nagy D., a labda megpattan az ötösön álló 5-ös, Csorbadzsiszki fején, a balra már elinduló kapus jobb kézzel vissza tud nyúlni a léc alá.

39'

Még Nagy volt lesen.

39'

KAPUFA! Nagy D. sarkazását ballal a jobb oldali kapufára vágja Torma 10-ről, picit balról. De les.

38'

Sentic ment lábbal Ramos elől a 16-oson.

37'

Holdampf bal oldali, jobblábas kornerét kiüti az ötösről Tóth.

37'

Klimovics bal oldali beadását kirúgja Rarszallal elől az ötösön Keresztes.

33'

Kovácsréti Nagy D. beadása után ballal 10-ről, kissé jobbról egy védőbe lő. Nagy B. bal oldali beadását Baki a léc fölé fejeli az ötös előteréből.

32'

Kovácsréti bal oldali beadását Ramos elől a bal sarok mellé menti fejjel, estében Csorbadzsijszki.

32'

Nagy bal oldali beadását kifejeli az ötösről csuka mozdulattal Vallejo.

31'

De a rangadó már csak rangadó!

30'

És az írásbeli zrika.

30'

Szatmári jobb oldali beadása rossz, a lelátókon közben megy a verbális adok-kapok.

29'

Csak éppen 2013 óta lépett ennyiszer pályára a magyar csapatokban a sérülékeny csatár, aki közel egy évet kölcsönben közben az el-Ittihadban légióskodott.

28'

A Haladásban 20/7-tel.

27'

Az MTK-ban 53/17-es mérleggel zárt.

27'

A Szpariban 35 meccsen 22 kanadai pontig jutott.

27'

Ramos 21 meccsen 15 kanadai pontot termelt a Kisvárdában.

26'

Vallejo odalép a balon meginduló Ramosnak.

26'

A Diósgyőr a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén veretlen maradt, ezt a riválisok közül egyedül a még százszázalékos Ferencváros mondhatja el magáról. A DVTK a legutóbbi két idegenbeli bajnoki mérkőzésén nem szerzett gólt (mlsz.hu).

25

Két héttel a Debreceni VSC elleni hazai találkozó után újabb presztízscsatát vív a Szpari, mégpedig egy másik tradícionális régiós ellenfelével, a DVTK-val. Az újonc szabolcsi együttes jó formában van, a legutóbbi két bajnoki meccsét megnyerte, a legutóbbi négy fordulóban hét pontot gyűjtött.

23'

Kovácsréti jobb oldali kornerét az alapvonalon túl érte már el csak Ramos.

23'

Nem gól, csalóka volt ezek szerint a TV-s visszajátszás. A VAR szerint sem volt gól.

22'
VAR

Vagy mégsem? Ketyeg a VAR.

22'

Kovácsréti bal oldali beadása után Keita jobbról középre ad, Ramos jobbal a lécre ollózza kissá balról, 7-ről a labdát, amely a gólvonal mögé pattan.

21

HAZAI HELYZET! VAGY GÓL?

15
15

Vallejo remekül tette ki középről a labdát a gól előtt.

14
GÓL

VEZET A DVTK, BRIGHT EDOMWONYI betalál Gera jobb oldali beadása után! Ballal a léc alá lő az ék 10-ről, középről, Baki mellől. 0–1!

10

Sorozatban a második, idegenben pedig az első győzelmét aratta Kecskeméten a Nyíregyháza (2–0), ráadásul először nem kapott gólt ebben az idényben. Ezzel együtt még így is a szabolcsiak hálójába találtak be legtöbbször az ellenfelek, összesen 16-szor.

9

Edomwonyi egy remek csel után az ötös bal sarkáról jobbal feladja a labdát Tóthnak.

7'

Tóth anno egy meccsen sem játszott a Diósgyőr proficsaptában.

6'

Gengeliczki passzol Tóthhoz, aki visszaadja a labdát, a védő jobbal középre lő, Klimovicshoz... aki jobbal 13-ról odaadja a labdát Tóthnak!

5'
Sárga lap

Gera Dániel kap sárga lapot Nagy B. letalpalásáért.

4'

Kovácsréti ballal kapura lő kissé jobbról, 18-ról, Sentic mellkassal véd.

3'

Holdampf nekimegy a felezőnél Keitának, majd jelzi, nem hallott a sípszót.

3'

Hazai passzolgatással.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Fotó: Kovács Péter

Egy kis örökmérleg! Telt ház, több mint 8000 néző előtt rendezik meg az újabb keleti rangadót, amely a 25. élvonalbeli bajnoki lesz a két csapat közös történetében. Eddig minimális különbséggel a nyírségiek állnak jobban, hiszen a mérleg 8 Szpari-győzelem, 9 döntetlen, 7 diósgyőri siker. A gólátlag igen alacsony, még a meccsenkénti kettőt sem éri el (1.9).

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Jokics, Farkas B. (vakbélműtét után), Géresi (gerincműtét után), Kvekveszkiri (combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Bényei, Drezgics (térdműtét után), Popadiuc (Achilles-ín-szakadás) maródi.

Tippelésre nem vállalkozott Vitelki Zoltán, amikor erre kértük, csupán annyit mondott: „Mindkét csapat jó formában van, ebből most kisülhet egy nagyon jó mérkőzés. Lokálpatriótaként természetesen a Diósgyőr sikerében reménykedem.”

A miskolci születésű Vitelki Zoltán játékosként három ciklusban csaknem tizenöt évig szolgálta a Diósgyőrt 1990 és 2008 között, volt kétszer megbízott vezetőedzője is a csapatnak, továbbá éveken át a klub utánpótlásánál dolgozott.

„Szakmailag ugyanúgy kellett készülni mindig a Nyíregyháza ellen, mint bármelyik ellenféllel szemben, de főleg a szurkolók miatt ez mindig kiemelten fontos összecsapás volt. Esetükben ez gyakran szó szerint is összecsapás volt, mert a legtöbbször a stadionon kívül folytatódtak az események… – mondta lapunknak az 54 éves korábbi középpályás. – A Debrecennel is óriási a rivalizálásunk, ám a keleti rangadók közül a Nyíregyháza elleni mégis kiemeltebb. Mindig felfokozott volt a hangulat, akár otthon, akár idegenben játszottunk, itt is, ott is rendre telt ház előtt mentek a mérkőzések. Aztán egyidőben csökkenni kezdett a nézőszám, de örömteli, hogy most újra telt ház várja a csapatokat, ráadásul az első osztályban. Játékosként sok keleti rangadón vettem részt, számtalan csodás emlékem van ezekről a találkozókról, ám a legemlékezetesebb meccsemnek mégis azt mondanám, amikor kétezertizenötben megbízott vezetőedzőként nyertünk Nyíregyházán kettő egyre, Boros Gábor kilencvenedik percben szerzett góljával.”

„Beszéltem olyan szurkolóval, akinek a Loki elleni a fontosnál is fontosabb mérkőzés, de a diósgyőri szurkolótábor vehemenciája miatt én a DVTK ellenit helyezem az élre. Játszottam már a régi diósgyőri stadionban NB I-es meccset, az újban pedig az NB II-ben, mindkétszer remek volt a hangulat. Csapatunk busza rendőri felvezetést kapott, ám a diósgyőri szurkolók így is megdobálták kövekkel, úgyhogy megvan a különlegessége a párharcnak. Hátborzongató belegondolni, hogy most hazai pályán élhetünk át egy újabb ilyen rangadót. Hallottunk róla, hogy egyazon őszi idényben legutóbb huszonhat éve, ezerkilencszázkilencvennyolcban győzte le a Szpari hazai pályán a Debrecent és a Diósgyőrt is. Szeretünk történelmet írni, úgyhogy emiatt is fontos a győzelem, no meg azért, hogy remek hangulatban és a középmezőnyben megszilárdított helyezéssel menjünk az újabb válogatott szünetre.”

„Soha, egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy megbánjam a visszatérésemet – jelentette ki a Szpari színeiben 114 bajnokinál tartó, tizenötöt az NB I-ben játszó, összességében pedig harmincnégy élvonalbeli fellépésnél járó Gengeliczki Gergő, aki Honvéd-nevelés, és játszott Mezőkövesden, Dunaújvárosban, Soroksáron, az MTK-ban és Győrben is. – Nagyon megszerettem a várost, a feleségem is nyíregyházi, a barátaim révén is ide kötődöm a leginkább. Ha a futball miatt el is kell még mennem, ide térek majd vissza, itt szeretnék letelepedni. Azt pedig megérdemelte a csapat, hogy most itt tartunk, mert szó szerint kiböjtöltük a nehéz időszakot, sokat dolgoztunk érte, hogy így alakuljon.”

„Rengeteg kérés futott be hozzám, de mi, játékosok is korlátok közé voltunk szorítva, így a legnagyobb sajnálatomra sokaknak nemet kellett mondanom – nyilatkozta lapunk érdeklődésére a 31 éves védő, aki egyedüli futballistaként mondhatja el magáról, hogy a nyíregyháziak 2014-es és 2024-es feljutásának is aktív részese volt, holott a kettő között hét évet más csapatokban futballozott. – Hatalmas a fordulat, ami velünk és a klubbal történt, a létesítményünk átépítése alatt évekig többnyire néhány száz ember volt ránk kíváncsi az NB II-ben Balmazújvárosban, most pedig az élvonalban sorozatban a harmadik meccsünket játsszuk telt ház, vagyis nyolcezer ember előtt úgy, hogy ha tizenkétezres lenne a stadion, az is megtelne.”

Az ismerősöknek félretett jegyeket vette fel Gengeliczki Gergő, amikor pénteken a soron következő bajnoki apropóján kerestük, így időt kellett kérnie, mielőtt a Nyíregyháza Spartacus Diósgyőri VTK elleni szombati, újabb telt házas hazai rangadója előtt beszélgetni tudtunk.

A magát már nyíregyházinak valló védő, Gengeliczki Gergő sem tudott minden hozzá befutó jegykérést teljesíteni az újabb, ezúttal Diósgyőr elleni hazai rangadó előtt.