Labdarúgó NB I, 2024–2025, 27. forduló
Újpest FC
2
Végeredmény
1
Debreceni VSC

90+9'

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+8'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek! Megszakadt az Újpest nyeretlenségi sorozata, miután 2–1-re legyőzte a DVSC-t!

90+7'

Youga nagy bedobása után Lacoux csúsztatott bele a labdába, de Piscitelli résen volt, megfogta!

90+7'

Rasak visszatért a pályára.

90+5'
Sérülés

Rasakot kell ápolni, miután a felugró Youga eltalálta a könyökével.

90+1'
Sárga lap

Gergényi kapott sárgát időhúzásért.

90'

6 perc a ráadás.

89'
Veszélyes helyzet

KAPUFA! Bese ugratta ki Horváthot, aki jobb oldalt éles szögből lövőhelyzetbe került, 7 méterről megpróbálta átemelni Pálfit, aki beleért, így a léc tetején landolt a labda!

88'
Sárga lap

Nestor El Maestro kapott sárgát reklamálásért, miután Bárány visszahúzta Fiolát, és ezt lefújta a játékvezető.

87'
CSERE

Piscitelli folytatni tudja, nem ő ment le, hanem Brodic, akit Kaczvinszki váltott.

85'

Piscitellit kell ápolni, miután Besével ütközött.

81'

Ljujics bal oldali szöglete után Bese fejelt a rövidnél a kapu fölé.

78'
Veszélyes helyzet

Nagy mentés! Piscitelli kiütötte a labdát egy bal oldali beívelés után, Kocsis Dominik elé került, aki lőtt, Duarte önfeláldozóan belevetődött!

76'
CSERE

A hazaiaknál Karamoko helyett jött Horváth Krisztofer.

75'
CSERE

Castegren helyén Kocsis Dominik a vendégeknél.

72'

Szécsi lövése vágódott le Gergényiről.

69'
Veszélyes helyzet

KAPUFA! Vajda bal oldali beadása után Maurides 7 méterről a jobb kapufára fejelt!

66'
CSERE

Beridze helyén Ljujics a hazaiaknál.

63'

GÓL! SZÉPÍTETT A LOKI! Youga nagy bedobása után Maurides megcsúsztatta a labdát, Bárány elé került, aki 6 méterről a bal alsóba lőtt! 2–1

58'

GÓL! KETTŐVEL VEZET AZ ÚJPEST! Lacoux ívelt középre balról, majd Castegren kifejelt labdáját Rasak 15 méterről kapásból ellőtte, a labda Langon megpattanva a bal felső sarokba vágódott! 2–0

53'
CSERE

Djurasek nem is tudja folytatni, Dzsudzsák állt be helyette.

51'
Sérülés

Djurasek maradt lent a földön, lehet, hogy le kell cserélni.

48'

GÓL! VEZET AZ ÚJPEST! Rasak mélységi indításával lépett ki nagy helyzetben Beridze, majd 10 méterről a jobb alsóba lőtt! 1–0

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés!

46'
CSERE

Valamint Szűcs helyére érkezett Djurasek.

46'
CSERE

Vendégcserék voltak a szünetben, Szuhodovszkit váltotta Maurides.

45+3'
Szünet

Vége az első félidőnek! Egyelőre nincs gól.

45'

3 perc a ráadás.

41'

Beridze fejelte hátra a labdát, és Bárány majdnem ziccerbe került, ám Nunes menteni tudott előle!

39'

Lacoux lőtt 17 méterről, Langról vágódott le a labda.

37'

Youga 23 méterről középre lőtt, Piscitelli ölébe.

33'

Szűcs lőtt 16 méterről, Rasak blokkolt.

32'

A tizenhatos jobb sarkától, 18 méterről végezhetett el szabadrúgást Beridze, nem sokkal a léc fölé lőtt.

23'

Szuhodovszki jobb oldali szöglete után Domingues a hosszún 6 méterről a kapu mellé fejelt.

20'
Sárga lap

Brodic elkaszálta Vajdát az oldalvonal mellett, sárga lap.

15'

Gergényi és Szécsi fejelt össze, mindkettejüket ápolni kellett, de folytatni tudják.

13'

Domingues passzolt középre az alapvonal közeléből, Bárány lőtt 6 méterről, de Nunes belelépett, így csak a kapu felé gurult a labda, Piscitelli pedig könnyedén felszedte.

11'
Sárga lap

Youga rúgta meg hátulról Brodicot, máris itt az első sárga lap.

10'
VAR

Beridze lesről indult, nem érvényes a gól!

8'
Veszélyes helyzet

Brodic ugratta ki Beridzét, aki középre adott, és Karamoko 10 méterről a kapuba lőtt! De vizsgálja a VAR, nem volt-e les!

4'

Karamoko 22 méterről gyengén lőtt laposan középre, Pálfinak ez nem okozott gondot.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A vendégek indították útjára a labdát, akik feketében játszanak, míg a hazaiak lila-fehér szerelést viselnek.

Eltiltott egyik oldalon sincs.

A vendégeknél Batik Bence (talpműtét után), Ferenczi János (szárkapocscsont-repedés), Kusnyír Erik (térdműtét után), Megyeri Balázs (hasfali sérv), Szűcs Tamás (részleges combizomszakadás) és Yacouba Silue (bokatörés) sérült.

A hazaiaknál hét hiányzó van, név szerint Fehér Csanád (térdműtét után), George Ganea (combizomhúzódás), Helmich Pál (lábközépcsonttörés), Mucsányi Márk (fülgyulladás), Tajti Mátyás (vádliizom-húzódás), Tamás Krisztián (csípőműtét után) és Milan Tucic (térdszalaghúzódás).

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A forduló legnagyobb múltú párharcában a 115. bajnoki mérkőzés következik, az örökmérleg szerint jelentős a lila-fehérek fölénye: 53 újpesti győzelem, 36 döntetlen, 25 debreceni siker.

♦ A legutóbbi öt összecsapásuk közül 4-en is volt kiállítás, kétszer az egyik, kétszer a másik oldalon, és rendre az emberelőnyben játszó csapat bizonyult jobbnak egy góllal, decemberben az Újpest (21), amelynek mostanáig ez az utolsó győzelme az NB I-ben.

♦ A lila-fehérek házigazdaként hatalmas fölényben vannak a debreceniekkel szemben, hiszen az 56 alkalomból 34-szer nyertek, 17-szer végeztek döntetlenre és a Loki mindössze 5-ször tudott győztesen távozni, 1982-ben, 2003-ban, 2012-ben, 2013-ban, majd egy 11 meccses nyeretlenségi sorozatot lezárva 2024-ben. A Szusza Ferenc Stadionban rendezett mindkét tavalyi találkozójuk edzőváltást vont maga után, a februári 12 után a fővárosiak kispadjáról Nebojsa Vignjevicset, az augusztusi 3–0-t követően a debreceniekéről Szrdjan Blagojevicset állították fel.

♦ Az Újpest eddig kizárólag azokat a csapatokat verte meg, amelyek a 26. forduló után mögötte állnak a tabellán, közülük kettőt, a Vidit és a Lokit tudta oda-vissza is legyőzni.

♦ A fővárosi lila-fehér együttes az egyetlen, amely tavasszal még nem nyert bajnoki mérkőzést, a szériája immár 10 forduló óta tart (5 iksz, 5 vereség). Ha vasárnap sem sikerül győznie, olyan negatív sorozatot produkál, amelyre legutóbb 32 éve, 1992 októbere és 1993 áprilisa között volt példa. Akkor Bene Ferenc, majd Garami József irányításával 11 mérkőzésen át volt képtelen győzni (5 döntetlen, 6 vereség) az Újpest, és az utolsó, még bennmaradást jelentő 14. helyen végzett.

♦ A 26 ponttal 10. helyen álló DVSC a második játékrészben lényegesen eredményesebb, hiszen az első félidei teljesítménye alapján 20 ponttal úgy utolsó a mezőnyben, hogy a szünetben csak összesen 3-szor állt nyerésre. Legutóbb, a Diósgyőr ellen is a félidei 11 után a második játékrészben harcolta ki fölényes, 41-es győzelmét.

♦ Az Újpest 3–7–3-as mérlegével 9. a hazai tabellán, a 15 góljánál pedig csak a DVTK ért el kevesebbet. A Szusza-stadionban legutóbb csaknem fél éve, október 19-én a Nyíregyháza ellen tudott nyerni, akkor is csak nehezen, Andrés Duarte 90. perces góljával 1–0-ra.

♦ A Loki házon kívül csak 2 ponttal gyűjtött kevesebbet, mint házigazdaként (12, illetve 14), az idegenbeli mutatója 3–3–7, ezzel 8. a vendégtabellán. A négy tavaszi idegenbeli fellépése közül csak a paksit zárta vereséggel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Újpest–DVSC összecsapás (tv: M4 Sport) az NB I 27. fordulójában!