Elégedetlen a csatár

A. T. P.A. T. P.
2002.07.31. 23:18
T-Mobile Liga

A 4. forduló szerdai mérkôzésein: Salzburg–Austria 0–4 (Jank 33. – öngól, Linz 48., Helstad 78., Hasek 84.), Ried–Admira 2–0 (Nentwich 61., Akagündüz 77.), Rapid– Pasching 1–0 (Sobotzik 1.). Kedden játszották: Sturm–Bregenz 3–0. Az FC Kärnten–GAK mérkôzést szombaton rendezik.
Az élcsoport: 1. Austria 10 pont, 2. Rapid 9 (7–2), 3. Pasching 9 (6–1), 4. Sturm 9 (7–5)

Végre lövi a gólokat, mégsem elégedett Szabics Imre. A Sturm Graz magyar csatára azért bosszús, mert legtöbbször csak a kispadról beszállva kap lehetőséget a bizonyításra.
Igaz, most legalább már szóhoz jut… Emlékezhetünk, néhány éve még csak perceket kapott – akkor Ivica Oszim vezetőedző még túl fiatalnak tartotta a Ferencvárosból szerződtetett támadót –, manapság ellenben megesik, hogy fél órát is futballozhat. Ám ez kevés Szabicsnak. Kevés, ahhoz képest, amennyit játszani szeretne, ám szerencsére elég a góllövésre. Az új bajnokság első fordulójában egyébként kezdőnek jelölték, de a következő játéknapon megint a kispadon találta magát, igaz, csereként a 93. percben győztes gólt lőtt Sáfár Szabolcsnak a Salzburg ellen. Ennek ellenére a harmadik körben megint várnia kellett a színre lépéssel, egészen a 65. percig, de az utolsó huszonöt perc is elég volt neki, hogy szerezzen egy szabályos gólt –kár, hogy a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.
A negyedik fordulóban a Bregenz ellen 3–0-ra nyert a Sturm, fájdalom, Szabicsnak ismét csak a tartalékok között jutott hely, újra huszonöt percnyi játéklehetőséget kapott – és újra eredményes volt.
Ezek után nem csoda, hogy bár sorozatban lövi a gólokat, mégis elégedetlen sorsával. "A kialakult helyzet miatt vagyok mérges –mondta Szabics. –A helyi újságban készülnek statisztikák, amikből kiderül, nekem nyolcvan percre van szükségem a pályán, hogy egyszer eredményes legyek, míg a másik két csatárnak ehhez kétszázkilencven percre van szüksége. Olyan érzésem van, akár fejen is állhatnék, akkor sem lenne esélyem a kezdőcsapatba kerülni.”
Hogy ez a helyzet miért állhat elő, arra csak tippünk van: a grúz David Mujiri, a ghánai Charles Amoah és a Strasbourgból tavaly hazatérő Mario Haas is nagyon sok pénzébe került (és kerül) a Sturmnak, márpedig feleslegesen még Grazban sem szórják az eurómilliókat. Ráadásul nem feledkezhetünk meg az eredetileg középpályásnak számító Alain Masudiról sem, hiszen a kongói már három találatot jegyez az idei bajnokságban. A Sturm játékoskerete tehát erős, ám nem csak ezért van nagy esélye az osztrákoknak a BL-be jutásra. A Sturm ellenfele az izraeli Maccabi Haifa vagy a fehérorosz Belsina Bobrujszk lehet, márpedig mindkét gárda ellen nagy remény van a továbbjutásra.
"Valószínűleg az izraeli bajnok lép tovább, és mivel ők nem játszhatnak hazai pályán, vendégként Cipruson vagy Szófiában kell majd meccselnünk ” –tippelt Szabics.
És bár egyelőre nem elégedett a sorsával, talán egy újabb remek BL-szereplés kárpótolná Szabics Imrét.