Kecskés György döntött. Bük-Újpest FC Fót 1-0

KISS ÁRPÁDKISS ÁRPÁD
2002.09.01. 21:39
GÓLSZERZÔKecskés a 83. percben 11-esből a balra vetődő Miski mellett a kapu jobb oldalába helyezte a labdát (1–0)SÁRGA LAPLettrich (Somogyi buktatásáért) az 54., Sátori (Horváth T. letalpalásáért) a 71., Vaskó (Sátori buktatásáért) a 83. percbenSZÖGLETARÁNY: 7:3 (2:0)Az első játékrész nem hozott igazi rangadójellegű találkozót. Az Újpest FC-Fót együttese, amint az összeállításból is kiderül, a középpályára kívánta összpontosítani erejét. Így akarták megakadályozni a várható büki rohamokat, nem volt nehéz dolguk, hiszen a hazaiak nem voltak túl lendületesek. A vendégcsapatban az egy szem támadó, Jeferson boldogult a rutinos hazai védőkkel. A büki csapat birtokolta valamivel többet a labdát, de mivel játékukban kevés az elgondolás, a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Szünet után megélénkült a játék. A vendégcsapat is bátrabb támadójátékra állt át, és így érdekesebb lett a mérkőzés. Végül egy jogos tizenegyes döntötte el a mérkőzés sorsát. A 83. percben, amikor a tizenhatoson belülre betört Sátori Barnabás, Vaskó Tamás csak szabálytalanul tudta szerelni. A megítélt büntetőt Kecskés György biztosan értékesítette, és ezzel a góllal megszakadt az Újpest FC-Fót SE veretlenségi sorozata, így a lila-fehérek együttese már csupán a második –bár még mindig feljutást jelentő –helyen áll.MESTERMÉRLEGMihalecz István: – Nagyon nehéz egy olyan csapat ellen játszani, amelyik tíz emberrel védekezik. Végül kitartásunkat siker koronázta.Sarlós András: – A vereség ellenére elégedett vagyok a csapatommal, hiszen a hatodik fordulóban egy jogos tizenegyessel először kaptunk ki.