Gond nélkül győzött a Volán

székelyhidi jánosszékelyhidi jános
2002.09.20. 22:28
Huszonhat gólt lôttek a dunaújvárosiak

A bajnoki címvédô és kupagyôztes Dunaferr SE is pályára lépett a Kontinentális-kupa elsô fordulójában, mégpedig a D-csoportban. A bel-grádi torna nyitónapján a bolgár Szlávia Szófia volt Dusan Kapusta csapatának ellenfele, s az újvárosiak talán még a vártnál is fölényesebb, huszonhat gólos gyôzelmet arattak. A gólszüretbôl a Peterdi, Ladányi, Balaz támadótrió alaposan kivette a részét, hárman összesen tizenegyszer voltak eredményesek úgy, hogy Balaz – korábbi kézsérülését pihentetve – csak az elsô harmadban játszott, a folytatásban Borbás foglalta el a helyét, és háromszor ô is betalált. Igazi örömhokit játszott tehát a magyar csapat, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a huszonhat gólon tizenketten osztoztak, a pontszerzôk száma pedig tizenhat volt. A Dunaferrnek vélhetôen szombaton sem lesz nehezebb dolga, hiszen a második napon az izraeli HC Maalot ellen lép majd jégre.

D-csoport, Belgrád
Dunaferr SE–Szlávia Szófia (bolgár) 26–0 (7–0, 9–0, 10–0). G: Peterdi 8 (1), Borbás 3 (2), Borsos 3 (1), Ladányi 2 (9), Erdôsi 2 (2), Kaszala 2 (2), Szélig 1 (1), Horvhát A. 1 (1), Orsó 1 (1), Balaz 1, Szilassy 1, Bali 1, Tokaji (4), Vargyas (2), Vas M. (1), Holló (1)

Remekül kezdett az egyébként is esélyesebbnek tartott Alba Volán, annak ellenére, hogy sérülése miatt többek között Ocskay Gábor és Kovács Frank is hiányzott. A mérkőzés elején több alkalommal is bravúrral védett Penko, majd az 5. percben Palkovics lövésével szemben már ő is tehetetlen volt. Továbbra is többet támadott a fehérvári együttes, viszont jól védekeztek a szlovének, sőt időnként tesztelték a hazaiak kapusát, Budai Krisztiánt is. A második harmadban balszerencsésen kezdett a Volán, már az első percben növelhette volna a gólok számát Palkovics, de három méterről a jobb oldali kapuvasat találta telibe. Tislar korongját viszont Budai tornázta ki a bal alsó sarok elől. Nem sokkal később Majoross kígyózott át a szlovén védelmen, de korongja elakadt Szremkóban, majd Rusnyak lövését védte remekül a szlovén kapus.
Támadott, támadott a Volán, de nehezen tudta feltörni a Bled védelmét, a 32. perctől viszont beindult a hazai henger. Előbb Rusznyak lőtt kapura, a korong kipattant Penkóról, másodszorra pedig már nem hibázott a szlovák idegenlégiós. Továbbra is fölényben játszottak a volánosok, több sakk-matt helyzetet teremtettek, Ondrejcik lövése pattant ki Penkóról és Simon közelről a kapu közepébe ütötte azt. A 37. percben Majoross mérnöki pontossággal visszaadott korongját Palkovics kíméletlenül vágta Penko lába között a hálóba, majd a harmad végét jelző sípszó előtt egy kóbor korongot Fedor csúsztatott a bal sarokba. Bár eldőlt a találkozó, az utolsó harmad is élvezetes, jó játékot hozott annak ellenére, hogy gól ekkor már nem született, a hazaiak ekkor is igyekeztek a szurkolókat kiszolgálni.
Mestermérleg
Jan Jasko: – Nehéz mérkőzésnek indult, eleinte nem is tudtuk a saját tempónkat diktálni. A harmadik gól után viszont már belelendültünk és látványos, szép akciókkal, magabiztosan győztük le a szlovéneket.
Gerd Kompain: – Szervezettebb, jobb csapat az Alba Volán, ezt a mérkőzés is igazolta. A mi fiatal játékosaink főleg a második harmadban nem bírták elviselni a nagy nyomást. Az utolsó harmad viszont biztató volt számunkra.