Paulisták lettek a finalisták

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.12.05. 22:23
Az elsô mérkôzésen még gyôztes gólt szerzô Romário (balra) a visszavágón már nem villogott a Corinthians védôi között
A Santos és a Corinthians csapata jutott be az idei országos bajnokság döntőjébe, miután két mérkőzés összesítéseként felülmúlta a Gremio, illetve a Fluminense legénységét. A két Sao Pauló-i alakulat közül mindenképpen Pelé egykori klubjának sikere számít nagyobb szenzációnak, hiszen Emerson Leao edző keretében az átlagéletkor nem éri el a 23 esztendőt, ugyanakkor a Cor esetleges kiesése sem lett volna akkora meglepetés, elvégre a Fluminensét az utóbbi hetekben bombaformában játszó Romário vezette.
A Baixinho (Kicsi) becenévre hallgató csatár ezúttal sem vallott szégyent, mert bár nem szerzett gólt, de az első Flu-találatban elévülhetetlen érdemeket szerzett: a 21. percben (0–0-s állásnál) Zada adott a jobb szélről középre a tizenhatos bejáratánál érkező Romário elé, aki viszont ahelyett, hogy kapura tört volna egy csoport védővel a nyakán, inkább elengedte a labdát, amely így tökéletes ütemben érkezett Roni elé, a csapattárs pedig a kapuba bombázott. Ekkor már kétgólos volt a Rio de Janeiró-iak előnye (a Maracanában Romário találatával nyert a Flu), ám a Corinthiansnak sikerült felállnia a padlóról: a paulisták az 58. percre megfordították az állást, és ezzel továbbjutó pozícióba kerültek – a bajnokság sajátos szabályának köszönhetően, amely kimondja, hogy ha összesítésben döntetlenre áll a párharc, akkor nem az idegenben lőtt több gól, hanem az alapszakaszban elért jobb helyezés számít.

Országos bajnokság
(Campeonato Brasileiro)

Rájátszás. Elôdöntô, visszavágók: Gremio–Santos 1–0 (Rodrigo Fabri 68.), továbbjutott: a Santos,
3–1-gyel; Corinthians–Fluminense 3–2 (Gil 36., Guilherme 58., 76., ill. Roni 21., 84.), tj: a Corinthians, 3–3-mal,
az alapszakaszban elért jobb helyezésével
A döntô (december 8. és 15.) párosítása: Santos–Corinthians
A baj pedig nem járt egyedül, ugyanis a két gól között Romário megsérült (Magno Alves váltotta az első félidő végén), majd Guilherme belőtte saját maga második, a Cor harmadik gólját, így hiába szépített a hajrában Roni, a fent említett regula miatt Carlos Alberto Parreira tanítványai készülhetnek a fináléra.
A másik ágon is egy Sao Paulo állambeli gárda jutott tovább, ám a Santosnak korántsem kellett ennyire megizzadnia a Gremio ellen, ugyanis az első mérkőzésen a "tinik” három, válasz nélküli gólt rámoltak be Danrlei kapujába. A Porto Alegre-i Olimpiai stadionban rendezett visszavágón Danrleinek ugyan korántsem akadt annyi védenivalója, mint az első mérkőzésen, viszont kollégája, a Santos kapuját őrző Fábio Costa csak egyszer kapitulált, így a Gremio elbúcsúzhatott a finálétól. "Ma tökéletesen hoztuk a döntő szituációkban szükséges játékstílust. Eltüntettük az ellenfelet, és még akkor is nyugodtan játszottunk, amikor már hátrányban voltunk. Ezúttal senki sem számíthatott sziporkázásra tőlünk” – nyilatkozta a maga egyedi stílusában a paulistákat gardírozó Leao mester.