Portugália - Először kapott ki a Porto

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.02.16. 21:16
SuperLiga

22. forduló: Boavista–Pacos Ferreira 0–0, Marítimo–Porto 2–1 (Van der Gaag 16., Gaúcho 70., ill. Derlei 67.), Belenenses–Varzim 4–1 (Carlos Fernandes 45., Ludemar 55., 74., 90., ill. Paulo Vida 69.), Gil Vicente–Santa Clara 1–2 (Nunes 56., ill. George 48., Ribeiro 90.), Beira Mar–Setúbal 5–3 (Fary 10., 84., Ferreira 15., 33. Sousa 19., ill. Lima 6., Miguel 39., Meyong 90.), Leiria–Moreirense 2–2 (Douala 27., Maciel 62., ill. Afonso Martins 69., Demétrios 97.). Lapzártakor ért véget: Sporting–Braga 2–0 (Jardel 55., 65. – a másodikat 11-esbôl)
A Benfica–Nacional mérkôzés lapzártánk után ért véget, míg a Guimaraes–Académica találkozót hétfôn rendezik.
Az élcsoport: 1. Porto 57 pont, 2. Benfica 44 (41–15, 21 mérk.), 3. Sporting 44 (36–23), 4. Guimaraes 35 (36–26, 21), 5. Leiria 32 (33–32), 6. Gil Vicente 32 (33–34
SuperLiga

A Porto elszenvedte első vereségét a SuperLiga 2002–2003-as kiírásában, miután Funchalban a Marítimo két góljára csak eggyel tudott válaszolni. A hazaiak már a 16. percben megszerezték a vezetést Van der Gaag révén, a holland légiós Briguel beívelését követően emelkedett mindenkinél magasabbra és fejelt Vítor Baía kapujába. A következő meghatározó pillanatot a második félidő elején lehetett feljegyezni, amikor a Marítimót erősítő Pepe csúnyán beleszállt Decóba, ám mivel a múlt héten honosított brazil játékmester nekiesett ellenfelének, a játékvezető mindkettőjüket leparancsolta a pályáról. Úgy tűnt, az irányítóját elveszítő Porto hatalmas gondba kerül, ugyanis a hazaiak ellepték Vítor Baía tizenhatosának előterét, ám a 67. percben César Peixoto szabadrúgásból beívelt labdáját Derlei a Marítimo kapujába bólintotta.

A portói Nuno Capucho (jobbra) csak nagyon ritkán tudott kiszabadulni a Marítimo védôinek roppant szoros ôrizetébôl (Fotó: Reuters/Duarte Sa)
Ennek ellenére a vendégek öröme tiszavirág-életűnek bizonyult, mert három perccel később Gaúcho a Dannytól kapott indítással meglógott Nuno Valente elől, majd a kivetődő vendégkapus mellett a kapuba vágta a labdát. A derbi lefújásakor a kék-fehérek 13 mérkőzésből álló győzelmi sorozatuknak mondhattak búcsút, igaz, a tabellán továbbra is magabiztosan őrzik vezető helyüket a lisszaboni üldözőkkel, a Benficával és a Sportinggal szemben. A Portót edző José Mourinho ennek ellenére sem volt elragadtatva a látottaktól, és miután a televíziónak adott gyorsinterjújában kijelentette, hogy a játékvezető tevékenysége nem befolyásolta az eredményt, egyből otthagyta a teljes stábot, válasz nélkül hagyva azt a kérdést, miszerint cinikus volt-e vagy sem a bíróra tett megjegyzése.