Brazília - Fluminense–Vasco döntő Rióban

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.03.17. 21:00
Rio de Janeiró-i bajnokság

Elôdöntô, visszavágók: Vasco–Americano 2–0 (Marques 32., Souza 45.), továbbjutott: a Vasco, 6–0-val; Flamengo–Fluminense 0–4 (Ademilson 21., 59., Alex Oliveira 51., Fábio Bala 72. – 11-esbôl), tj: a Fluminense, 5–1-gyel
A döntôben (március 19. és 23.): Fluminense–Vasco

Sao Pauló-i bajnokság

Döntô, elsô mérkôzés: Corinthians–Sao Paulo 3–2 (Rogério 29., Fábio Luciano 69., Gil 84., ill. Luis Fabiano 33., Reinaldo 77.)
A visszavágót március 22-én rendezik meg.

Kialakult a döntő párosítása a Rio de Janeiró-i állami bajnokságban, a Vasco a Fluminensével meccsel az első helyért. Mindkét gárda győzelemmel szerezte meg a belépőjét a fináléba, a máltai keresztes alakulat az Americanót, a Flu pedig egyik ősi vetélytársát, a Flamengót fektette két vállra.
A két mérkőzés közül egyértelműen utóbbit kísérte nagyobb figyelem, a történelmi rivalizálás mellett azért is, mert az első mérkőzés 1–1-es döntetlent hozott, miközben a másik ágon a Vasco "agyonverte” a torna meglepetéscsapatát (4–0). Nos, ezúttal a Fluminensén volt a sor, már ami az ellenfél kiütését illeti: Renato Gaúcho tanítványainak egy óra sem kellett, hogy eldöntsék a továbbjutás sorsát. Az 59. percben Ademilson saját maga második, csapata harmadik gólját ünnepelhette, miközben a Flamengónál csak a csapatkapitány Fernando kiállítását lehetett feljegyezni (a Fla egyébként a hajrában kilenc emberre fogyatkozott a fejét elvesztő, és brutálisan törlesztő Alessandro kiállítása miatt). A végső döfést aztán Fábio Bala adta meg, amikor magabiztosan értékesítette a Jadílson buktatásáért megítélt tizenegyest. "Mindenki hozzátett egy kicsit ehhez a nagyszerű sikerhez, éppen ezért nagyon nehéz számomra bárkit is kiemelni a csapatból. Annyi biztos, hogy ha így játszunk majd a döntőben, akkor jelentős esélyünk lesz a végső győzelemre” – nyilatkozta Gaúcho mester.
"Egy rangadón többnyire nincsen esélyes, és ez most is így lesz. Két kiváló csapat jutott a döntőbe, és az lesz a bajnok, amelyik kevesebbet hibázik” – ezek már a másik finalistát, a Vascót erősítő Russo szavai, aki azután vállalkozott a "jövőbe látásra”, hogy csapata edzőmérkőzésnek is beillő 90 perc során ismét legyőzte az Americanót a Maracanában. A kétgólos győzelemhez tulajdonképpen elég lett volna lejátszani az első félidőt – Marques és Souza volt eredményes – , a Vasco ugyanis a fordulást követően már csak a játékvezető hármas sípszavát várta, miközben az Americano görcsös próbálkozásokon túl sokra nem jutott.
Sao Paulóban már a döntő első felvonásán van túl a Corinthians és a Sao Paulo. A Morumbiban a két gárda hatalmas csatát vívott egymással és végül a Cor hagyhatta el győztesen a játékteret, tegyük hozzá: teljesen megérdemelten. Geninho fiai háromszor szerezték meg a vezetést, és bár a Sao Paulo derekasan küzdött, csak az első két alkalommal tudta egalizálni az állást. A trénernek nem is sikerült igazán viszszazökkennie a valóságba a lefújást követően, és szinte önkívületi állapotban állt a mikrofonok elé: "A Corinthians megérdemelte a győzelmet, mert kilencven percen át hajtott. Mi nem tudunk védekezve játszani, csakis a gólokat keressük, és ez ma sem volt másképp. Még nem tudom, mi lesz a visszavágón, ugyanis egyelőre még nem sikerült kivernem a fejemből ezt a mostani mérkőzést.”
Végül említsük meg, hogy az egykori szombathelyi kedvenc, Tüske Roland március 26-án mutatkozhat be új csapatában, az Atlético PR-ben, miután vasárnap Paraguayban járt, ahol kézhez kapta a munkavállalási engedélyét. Ezzel a papírral a piros-feketék már benevezhetik a Lombard korábbi játékosát a Brazil Labdarúgó-szövetségnél, így Tüske a Sport elleni, a Brazil Kupában a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc visszavágóján akár pályára is léphet.