Libertadores-kupa: Hengerelt a Santos

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.03.26. 21:39
Továbbra is hengerel a Santos, amely ezúttal a 12 de Octubre játékosainak és szurkolóinak a lelkében hagyott mély nyomokat, miután nagyon sima mérkőzésen 4–1-re győzött. Emerson Leao tinicsapatában ezúttal is a Robinho, Diego "álompáros” vitte a prímet, ráadásul az előbbi igazán elemében volt, hiszen amellett, hogy már a harmadik percben megszerezte a vezetést, fél óra játék után ismét eredményes volt – pechjére a játékvezető szerint lesen volt, amikor átvette Ricardo Oliveira indítását –, majd a 38. percben kiharcolt egy tizenegyest, amelyet természetesen országos cimborája, Diego értékesített.Robinho aztán a második félidőben sem állt le, viszont csak kapufáig jutott, és nem feltétlenül ezért, de Leao mester a későbbiekben Nenét állította be a helyére. A csapattárs pedig, ha már bent volt, lőtt egy szép gólt a kimozduló kapus mellett. Az utolsó tíz percre is maradt némi látnivaló: előbb a hazaiak szépítettek, majd Ricardo Oliveira lőtte be ötödik mérkőzésén az ötödik gólját. Libertadores-kupa
Alapszakasz
3. csoport, 5. forduló: 12 de Octubre (paraguay)–Santos (brazil) 1–4 (Monzon 83., ill. Robinho 3., Diego 38. – 11-esből, Nene 78., Ricardo Oliveira 88.). Az állás: 1. Santos 13 pont, 2. El Nacional (ecuadori) 5 (4 mérk.), 3. América de Cali (kolumbiai) 4 (4), 4. 12 de Octubre 3

4. csoport, 5. forduló: Cobreloa (chilei)–Olimpia (paraguayi) 2–3 (Díaz 9., Martel 15. – 11-esből, ill. Gaglianone 19., Hernán López 37., Báez 70.). Az állás: 1. Gimnasia (argentin) 6 pont (6–2, 4), 2. Olimpia 6 (5–5), 3. Cobreloa 6 (5–5), 4. Alianza Lima (perui) 4 (4)

6. csoport, 4. forduló: Universitário (perui)–Racing (argentin) 1–1 (Galliquio 30., ill. Mirosevic 29.). Az állás: 1. Racing 8 pont, 2. Nacional (uruguayi) 6 (3), 3. Universitário 5, 4. Oriente Petrolero (bolíviai) 0 (3)