Gólképtelen vendégcsapatok

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.04.06. 23:25
Hat vereség (ebből az utolsó négy zsinórban) és öt döntetlen után a Hansa Rostock fennállása során először legyőzte a Bundesligában a Wolfsburg együttesét. (Érdekesség, hogy a másodosztályban a Hansa hatból négyet "húzott be a "farkasok ellen.)
Bundesliga 1.
27. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Hansa Rostock–Wolfsburg 1–0 (Hill 3.), 1860 München–Mönchengladbach 2–0 (Schroth 79., Max 89.)

Bundesliga 2.
27. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Union Berlin–Karlsruhe 0–0, Oberhausen–Greuther Fürth 2–3 (Beljakov 22., Radulovics 78., ill. Rösler 34., Policella 37., 78.), Trier–St. Pauli 1–2 (Kevrics 38., ill. Gerber 4., Meier 65.), Ahlen–Eintracht Frankfurt 1–1 (Mikolajczak 54., ill. Beierle 80.), Lübeck–Alemannia Aachen 2–0 (Kruppke 14., 74.). A Reutlingen– Freiburg találkozót hétfôn (Tv: DSF, 20.15) játsszák
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 56 pont, 2. Freiburg 51 (26 mérk.), 3. Mainz 49, 4. Eintracht Frankfurt 48

A találkozó már a harmadik percben eldőlt, amikor Sead Ramovic, a Wolfsburg második számú kapusának hibáját kihasználva Delano Hill a hálóba talált. Ezt követően inkább a vendégek támadtak, de nem volt szerencséjük, ráadásul még Jansen bíró is hatalmasat tévedett a kárukra. A második játékrészben ugyanis Schober kapus utolsó emberként szabálytalankodott Janickival szemben, csakhogy a játékvezető továbbot intett.
"Nem kell csak Ramovicot vagy a bírót okolni a vereségért, ez mindannyiunk sara. A döntő hibákat a mezőnyjátékosok követték el… Sajnos most már változtatnunk kell a célunkon” – nyilatkozta Pablo Thiam, az eredetileg a nemzetközi porondot megcélzó Wolfsburg védője. A Jürgen Röber irányításával először kikapó gárda immár a "senki földjén”, a kilencedik helyen áll a tabellán, innen pedig messze van az UEFA-kupát érő ötödik pozíció.
Eggyel áll jobban a Wolfsburgnál az 1860 München, amely borzalmasan alacsony színvonalú mérkőzésen győzte le 2–0-ra a Mönchengladbachot. Az Olimpiai stadionban 79 percen keresztül az unalom volt az úr, szerencsére a hajrára legalább az "oroszlánok” felpörögtek egy kicsit. Wiesinger beadásai után Schroth, majd Max is betalált, ezen góloknak köszönhetően pedig a bajorok 2002. november másodika után tudtak ismét nyerni hazai pályán. Ráadásul még egy rossz 1860-sorozat ért véget vasárnap: a fejjel eredményes Schroth 548 perces müncheni gólcsend végére tett pontot.