Brazília - Sao Paulo jobb volt Riónál

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.04.21. 20:27
Több rangadó is szerepelt a bajnokság soros fordulójának műsorán, ezek közül kettőn Rio de Janeiro, illetve Sao Paulo büszkeségei léptek pályára egymás ellen, és mindkét esetben paulista győzelem született.
Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)

5. forduló: Sao Caetano–Gremio 1–1 (Marcinho 8., ill. Christian 33.), Bahia–Atlético MG 2–4 (Jair 18., Nonato 50., ill. Guilherme 19., 27., Alexandre 37., André Luiz 62.), Flamengo–Santos 0–2 (Léo 18., Elano 60.), Sao Paulo–Vasco 3–1 (Luis Fabiano 30., Souza 40., Rogério Ceni 87., ill. Marcelinho Carioca 56.), Internacional–Corinthians 2–1 (André 43., 80., ill. Gil 13.), Ponte Preta–Paysandu 4–4 (Gabriel 9., Sérgio Alves 38., 66., 74., ill. Róbson 8., Velber 33., 77., Jorginho 81.), Fortaleza–Atlético PR 1–0 (Chiquinho 29.), Juventude–Vitória 1–1 (Michel 85., ill. Nádson 83.), Criciúma–Guarani 1–0 (Tico 51.), Fluminense–Paraná 0–0, Cruzeiro–Goiás 4–1 (Alex 20., 89., Deivid 41., 91., ill. Dimba 66.). A Coritiba–Figueirense mérkôzés lapzártánk után fejezôdött be.
Az élcsoport: 1. Cruzeiro 13 pont (17–8), 2. Atlético MG 13 (12–5), 3. Internacional 12, 4. Paraná 8 (8–5), 5. Santos 8 (7–4), 6. Sao Paulo 8 (11–9)

Az eddig nagyjából egyforma mérleggel álló Flamengo és Santos a Maracanában találkozott egymással, és bár a hazaiak dolgoztak ki több gólhelyzetet, csak a címvédő fiataljai találtak be a kapuba – a Santos első gólját jegyző Léo a tavalyi döntő óta most volt először eredményes az országos bajnokságban. "A srácok megértették, hogy az egyéni megoldások mellett többet kell erőltetnünk az összjátékot, és lám, akár öt gólt is szerezhettek volna. Van még mit csiszolni a védelmünkön, de már majdnem úgy játszunk, mint tavaly, amikor elhódítottuk a bajnoki címet” – értékelt Émerson Leao, a Santos edzője.
Sao Paulóban fogadta a város nevét viselő klub a riói bajnok Vascót, és remek első félidőt (Luis Fabiano és Souza kétgólos előnyhöz juttatta a hazaiakat, miközben a vendégek Wellington Monteiro kiállítása miatt a 34. perctől emberhátrányban játszottak), majd feledhető második játékrészt produkálva (Rogério Ceni kapus a hajrában – amikor a Vasco már közel állt az egyenlítéshez – szabadrúgásból lőtt góllal nyugtatta meg a kedélyeket, amelyeket Luis Fabianónak a 61. percben kihagyott tizenegyese borzolt fel) otthon tartotta mind a három pontot.
Szintén a rangadók közé tartozott a Sao Caetano és a Gremio összecsapása, amelyen a Libertadores-kupa-mérkőzésre készülő Porto Alegre-iek tudatosan tördelték a játékot, igaz, a hazaiak sem vitték túlzásba a támadásokat, így szolid döntetlen lett a kilencven perc végeredménye. Érdekesség, hogy a Sao Caetano eddig tizenöt mérkőzést játszott a Déli Rio Grande tartományból érkező csapatokkal a saját stadionjában, és egyetlen alkalommal sem szenvedett vereséget.
Ismét kikapott az Atlético PR, a tavalyelőtti bajnokcsapat a nem túl acélos Fortaleza otthonában maradt alul egy góllal. A piros-feketéknél Tüske Roland ezúttal sem kapott játéklehetőséget.