Kissé kockázatos ilyet kijelenteni, de első ránézésre az utóbbi évek egyik legjobb világbajnoksága vár a jégkorong szerelmeseire. A Finnországban, egészen pontosan Helsinkiben, Tamperében és Turkuban rendezendő tornán ugyanis a sportág kiemelkedő egyéniségei is részt vesznek majd, igaz, nem olyan "mennyiségben, mint például a 2002-es Salt Lake City-i téli olimpián. De a mezőny majdnem olyan erős, annak ellenére, hogy a tengerentúlon még javában tart az NHL-rájátszás.
Így örült tavaly az elsô világbajnoki címének a szlovák jégkorong-válogatott (Fotó: Afp)
Így örült tavaly az elsô világbajnoki címének a szlovák jégkorong-válogatott (Fotó: Afp)
Helyhiány miatt képtelenség volna az összes csapatot ízekre szedni, ízelítőként azért érdemes egy-két csillag nevét megemlíteni. A tavalyi világbajnokságot teljesen megérdemelten megnyerő szlovák együttes ezúttal is véresen komolyan veszi a tornát, igaz, a tavalyi főszereplő, az oroszok elleni fináléban (4–3) győztes gólt ütő Bondra szereplése kérdéses. Az egy éve 13 pontot szerző Satan, továbbá Pálffy, Országh, Nagy és Radivojevic magára húzza majd a válogatott mezét – ezzel együtt sem biztos, hogy északi szomszédaink vidáman megvédik tavalyi elsőségüket. Ott vannak például a kanadaiak, akik szintén pokoli erős csapattal érkeznek, a kérdés csupán az: fel lehet-e rázni a nyilván rendkívül csalódott társaságot? A Finnországba utazó sztárok ugyanis a Stanley-kupát szerették volna elhódítani, ám az odaát tapasztalható meglepetéshullám elsodorta őket, mást ne említsünk, az utóbbi két év bajnoka, a Detroit és a Colorado már az első fordulóban kiesett. Közben Domi, a Toronto egyik legvadabb hokisa legott kijelentette, most, hogy számára véget ért a playoff, nincs, ami motiválná, és természetesen nem ruccan át "holmi” világbajnokság kedvéért, a detroiti Draper ugyanakkor amondó, "így nem szabad hozzáállni a sportághoz, a világbajnokság mégiscsak világbajnokság”, ő tehát bevetésre kész, csak úgy, mint Comrie, a világbajnokságon most debütáló Reinprecht, illetve az All Star-gála legjobbjának megválasztott ifjú Heatley. A svédeket Sundin és Nylander, a finneket Selänne és Koivu (micsoda csatársor!), míg az oroszokat elsősorban a szupertehetségesnek tartott Kovalcsuk repítheti – ki tudja, meddig.
A Bet and win odszai a vb-címre:
Finnország 3.5:1, Csehország 4.5:1, Svédország 5:1, Oroszország és Kanada 5.5:1, Szlovákia 9:1, Egyesült Államok 15:1
És a csehek? Nos, nekik tényleg van min javítaniuk, hiszen tavaly "mindenüket” elveszítették, az olimpiai bajnoki címtől kezdve a világbajnoki elsőségüket, holott utóbbi tornát zsinórban háromszor is megnyerték. Az idén ők is remek csapattal vágnak neki a vb-nek, mert bár Jagr és Lang hiánya szinte pótolhatatlan, de Reichel és Hejduk neve önmagában választ ad arra a kérdésre, milyen célokat tűzött ki maga elé a mindig látványosan játszó európai együttes.