Átok ül a mexikói csapaton

G. P.G. P.
2003.05.09. 20:47
Tizenegy hónappal azután, hogy az Egyesült Államok válogatottja meglepetésre, de korántsem érdemtelenül legyőzte Mexikót a világbajnokság nyolcaddöntőjében (20), megint találkozott a két régi rivális. Sokban nem hasonlít a két találkozó, mert egyrészt a mostani gól nélküli döntetlenre végződött, másrészt az ezúttal bevetett játékosok közül mindössze hatan voltak ott a pályán június 17-én Csondzsuban (az amerikaiaktól McBride, Donovan, Pope és Mastroeni, míg mexikói részről Arellano és Carmona).
A houstoni Reliant Stadiumban jelen lévő majdnem hetvenezer ember – korábban ennyien még nem láttak labdarúgó-mérkőzést Texas államban – a jelentések szerint jórészt a vendégeket biztatta. A gólt azonban sem ők, sem a hazaiakért szorítók nem tudták kiszurkolni, noha volt néhány ígéretes helyzet mindkét oldalon. "A futballistáim még nincsenek megfelelő erőállapotban. Az első félidő csapnivaló volt, a másodikban már jobban játszottunk” – mondta Bruce Arena, az amerikaiak mestere. Kollégája, Ricardo Lavolpe hangsúlyozta, rengeteg fiatalt vetett be, de még így is győzelemre számított, úgyhogy nem elégedett. A két együttes egymás elleni utolsó nyolc összecsapásán hétszer fordult elő, hogy Mexikó nem talált a kapuba; az amerikaiak hálója 483 perce érintetlen.A meccs szünetében nyilvánosságra hozták, kik azok az újabb legendák, akik október 12-én helyet kapnak a New York állambeli Oneontában lévő Hírességek Csarnokában (United States National Soccer Hall of Fame). A legnagyobb név Carlos Alberto Torres, az 1970-ben százszázalékos teljesítménnyel vb-t nyert brazil válogatott csapatkapitánya, aki később évekig játszott a New York Cosmosban, a hetvenes-nyolcvanas években működött amerikai profiligában (NASL). A brazil védőt annak idején kétszer válaszották be a bajnokság All Star-csapatába.Egyesült Államok–Mexikó 0–0