Egygólos Santos-előny

G. P.G. P.
2003.06.05. 22:51
Az egyik elődöntő tökéletesen nyitott az odavágó után is, mivel a Santos  a "legjobb brazil hagyományokat követve  teljes szezonra elegendő, megszámlálhatatlan lehetőségéből csak egyet volt képes kihasználni a kolumbiai Independiente Medellín ellen.
A Santos meglepetésre engedélyt kapott a dél-amerikai szövetségtől, hogy saját stadionjában játssza le a meccset, noha a Vila Belmirónak nincs meg az elődöntőre előírt minimális, 30 ezres kapacitása. A hazai pálya előnyét tüstént igyekeztek kihasználni a brazil bajnok játékosai, az első félidőben szinte percenként alakították ki a helyzeteket, de Robinhóval és az immár válogatott Diegóval az élen mindet ki is hagyták. A pálmát azonban feltétlenül Elano vitte el: sípcsonttal találva el a labdát, két méterről rúgta az üres kapu mellé Leo beadását.A vendégek a második félidőben végképp felhagytak a futballal, helyette időhúzással, a durváskodásból eredő sárgalap-gyűjtögetéssel, valamint ennek nyomán a bíróval folytatott hosszadalmas vitákkal múlatták az időt. Bár a braziloknak ekkor már kevesebb helyzetük volt, azért így is öszszejött két kapufa, valamint medellíni részről néhány káprázatos védés (bemutatta David González kapus) és két mentés a gólvonalról. S a legfontosabb, hogy a csereként beállt Nené éles szögből be is talált a hálóba, a vége tehát 1–0 lett.Libertadores-kupa

Elődöntő, első mérkőzés: Santos (brazil)–Independiente Medellín (kolumbiai) 1–0 (Nené 67.)
A visszavágót június 18-án rendezik.
A másik elődöntő, a Boca Juniors (argentin)–América Calí (kolumbiai) párharc első mérkőzését június 11-én játsszák.