Roy Makaay nem lankad

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.04.10. 21:14
A 28. forduló újabb érvet "tett le" azon állítás mellé, amely szerint a 200304-es szezonban Fortuna a Bayern München helyett az éles szituációkban a Werder Brement támogatja.
Roy Makaay csaknem egy évtizede nem látott bravúrt végrehajtva, sorozatban a hetedik meccsén szerzett gólt a német elsô osztályban
A zöld-fehér gárda 80 percen keresztül csak kínlódott az Eintracht Frankfurt otthonában, majd kapott egy tizenegyest, és megtartotta a Schalkét megverő Bayern Münchennel szembeni hétpontos előnyét. A már hetek óta zajló párviadal mellett a Bayer Leverkusen követelt magának helyet a rivaldafényben, a "gyógyszergyári" gárda egy órán keresztül futballshow-t tartott a Kaiserslautern ellen, és megőrizte az esélyét arra, hogy az ősszel ismét a Bajnokok Ligájában indulhasson. ---- Ugyanehhez a Werder Bremennek már csak egy pontra van szüksége, miután a gárda a vártnál nehezebben ugyan, de megverte az Eintracht Frankfurtot. A kemény (Amanatidisz és Ümit Davala piros lapot is kapott) találkozón jobbára az történt a pályán, amit a Werder akart, de a máskor gyakran széteső frankfurti hátsó alakzat ezúttal jól zárt. Egészen a 80. percig… Amikor a brémai ászok közül Micoud, Aílton és Klasnic is a tus alatt állt, megadta magát az Eintracht. Schur addig rángatta a csereként beálló Valdezt, amíg össze nem esett a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Ismael keményen bevarrta.
"Nem ez az első alkalom, hogy a szerencse mellénk állt, de azt mondom, megérdemeltük, hogy így legyen, mert többet tettünk a győzelemért – jelentette ki Lisztes Krisztián, a Werder középpályása, aki 90 percen keresztül robotolt. – Végig nyomtunk, nagy volt a tempó, a Frankfurt becsülettel állta a sarat, de azért örülök neki, hogy egyszer hibázott. A tizenegyesnél messze voltam, körülbelül a bíró vonalában, onnan úgy tűnt, büntető volt. Hallottam, hogy a frankfurtiak vitatkoznak rajta, szerintük a tizenhatoson kívül történt az eset, de bennünket ez nem igazán foglalkoztat. Fontos meccs volt, két döntetlen után nagyon kellett ez a siker, ha nem nyertünk volna, még inkább ránk jött volna a Bayern, azt pedig mindenképpen szerettük volna elkerülni. Aíltonéknak ma gyengébb napjuk volt, szerencsére akik bejöttek, Borowski, Hariszteasz és Valdez, jól helyettesítették őket, ezért is jó, hogy bő keretünk van." ---- Gyanítható, emiatt a Bayern Münchennél kevésbé boldogok, a címvédő sokkal jobban örült volna a gól nélküli frankfurti döntetlennek, mert akkor öt pontra csökkent volna a vetélytárs előnye, ami hat forduló alatt könnyebben behozható (pláne a 32. fordulóban sorra kerülő Bayern–Werder ütközet hazai sikere esetén), mint a hét pont. Mert bizony a 80. percig a virtuális tabellán csak öt pont volt a különbség a két alakulat között, a bajorok addigra ugyanis a maguk javára fordították a Schalke elleni találkozót. A vendégek Vermant tizenegyesével vezettek (Kuffour buktatta előtte Kobiasvilit), majd jött a Bayern szokásos, egyszemélyes felmentő serege, Roy Makaay. A holland a 8. percben Zé Roberto beadását passzolta közelről a hálóba, majd a második félidő derekán fordulásból, 16 méterről a léc alá bombázott, és megszerezte csapata győztes gólját.
A holland ezen a meccsen újabb munkát adott a statisztikusoknak, akiknek azt kellett kideríteniük, hogy előtte ki volt képes sorozatban hét bajnokin betalálni. Azért némi időbe tellett, mire megszületett a megoldás: Fredi Bobic, még az 1995–96-os szezonban. "Roy Makaay ismét szenzációs volt. Mellette Zé Roberto is nagyon jól dolgozott a bal oldalon, ilyen jó egyéni teljesítményekkel pedig nehéz veszíteni" – kommentálta a csatát Ottmar Hitzfeld, a Bayern trénere. ---- Leverkusenben viszont az egész csapat gálázott, legalábbis egy órán keresztül, ennek köszönhető, hogy az Augenthaler-gárda a klub történetének legfölényesebb hazai győzelmét aratva 6–0-ra verte meg a Kaiserslauternt. (Az eddigi csúcsot az 1991-ből származó, Wattenscheid elleni 6–1- jelentette.) A brazil részleg hosszú idő után ismét kitett magáért (Franca duplázott és adott egy gólpasszt is, Lúcio pedig egyszer köszönt be), Dimitar Berbatov az utóbbi időben megszokott formáját hozta (a bolgár már karriercsúcsot jelentő 12 gólnál tart ebben a szezonban), ráadásul a "vörös ördögök" a másodosztályt idéző játékkal rukkoltak ki. Csak éppen nem hajtottak anynyit, mint a Bundesliga 2. alakulatai…
A gólgyártók közül feltétlenül érdemes kiemelni a VfL Bochumot is, amely sima 4–0-val intézte el a jobb sorsra érdemes 1860 Münchent. A találkozó olyan aspektusból is érdekes lehetett, hogy mindkét oldalon szerepelt a Bayern által megkörnyékezett támadó. Ha csak a szombati csata alapján kellene választani, Vahid Hasemian kiütéssel verné Benjamin Lauthot, hiszen a VfL elsősorban az ő duplájának köszönhetően verte meg az "oroszlánokat".
A Bochum ezzel ismét az UEFA- kupa-indulást érő ötödik helyen táborozik, mert hiába nyert a Borussia Dortmund is, a VfL jobb gólkülönbségével visszaelőzte Ruhr-vidéki riválisát.

Tv: a Sport1 vasárnap 19.15-től csúsztatva közvetíti a Freiburg– VfB Stuttgart mérkőzést ---- 27. forduló. A Burghausen–Greuther Fürth, a Mainz–Aue, az Osnabrück–Regensburg, az Ahlen–Lübeck és a Karlsruhe–Duisburg mérkőzést vasárnap, a Nürnberg–Trier találkozót pedig hétfőn (tv: DSF, 20.15, élő) játsszák.
Az élcsoport: 1. Nürnberg 46 pont (49–32), 2. Energie Cottbus 46 (41–32, 26 mérk.), 3. Arminia Bielefeld 45