A világ legnagyobb presztízsű pénzdíjas versenye. Atlétaberkekben csak így tartják számon a zürichi Golden League-viadalt. Babinyecz József menedzser saját állítása szerint még ma is áhítattal lép be a verseny szállodájába vagy a viadalnak otthont adó Letzigrundra, holott számtalan esetben járt már ezen az eseményen.
Varga Juditnak élete álma teljesült párizsi GL-gyôzelmével. Reméljük, ez újabb remeklésre ösztönzi (Fotó: Czagány Balázs)
Varga Juditnak élete álma teljesült párizsi GL-gyôzelmével. Reméljük, ez újabb remeklésre ösztönzi (Fotó: Czagány Balázs)
Amelynek különös jelentőséget ad, hogy ezúttal az olimpia főpróbájának számít. Aki itt győzni tud, az hihetetlen önbizalommal állhat rajthoz Athénban. És micsoda öröm arról írni, hogy két magyart is az esélyesek között említenek a szakemberek. Varga Judit a legutóbbi párizsi GL-viadalon aratott szenzációs győzelmet 1500 méteren, vagyis formája felfelé ível. Fazekas Róbert tavaly már győzött itt diszkoszvetésben, igaz, akkor a szám nem szerepelt a Golden League-sorozatban. A szombathelyi Európa-bajnoknak ezúttal a korábbi három GL-viadalon győztes Virgilijus Aleknát kellene maga mögé utasítania. Márpedig a litván versenyzőnek extraadag motivációt ad, hogy még versenyben van a fődíjért, az egymillió dollárért. Rajta kívül még négyen voltak képesek megőrizni veretlenségüket. Diszkoszvetésben próbál szerencsét az idén remeklő Kővágó Zoltán is, aki ideális esetben akár a dobogóra is felállhat. A legnagyobb figyelem mégsem rájuk irányul majd, hanem Aleknára és a másik négy olyan versenyzőre, aki még veretlen ebben a sorozatban. Az Eurosport közvetítésében könnyű lesz nyomon követni őket, hiszen aranyszínű lesz a rajtszámuk. Női 400-on a még veretlen Tonique Williams-Darling, aki az idén ment férjhez (innen a Darling a családnevében), Ana Guevarával, a két évvel korábbi GL fődíjának nyertesével vívhat nagy csatát. A bahamai Rómában meggyőző fölénnyel utasította maga mögé Guevarát, a mexikóinak viszont most már ki kell terítenie a lapjait. Ha olimpiai bajnok szeretne lenni, ismét 49 másodpercen belüli időt kell futnia, mint tavaly Párizsban. Viszont Williams 49.15 másodperces legjobbja sincs ettől messze. Női magasugrásban Hestrie Cloete legutóbb holtversenyben lett első, veretlenségét csak szétugrással tudta bebiztosítani, vagyis korántsem biztos, hogy legközelebb, szeptember 3-án Brüsszelben is rajta feszül majd az aranysárga rajtszám.
A legsimábbnak a 400 gátas Félix Sánchez esete tűnik. A dominikai köztársaságbeli eddig éppen csak annyit adott ki magából, amennyi egy fölényes győzelemhez elég volt, ám láthatóan nem erőltette meg magát, neki még bőven vannak tartalékai. A hármasugró Christian Olsson pozíciója Párizsban megingott. Bár sokáig fölényesen vezetett, a brazil Jadel Gregório az utolsó sorozatban alaposan ráijesztett, négy centiméterre megközelítette a svédet. Aki aztán hazai pályán, Stockholmban el is veszítette veretlenségét napokkal később. Akkor a román Marian Oprea ugrotta túl két centiméterrel. Ráadául Olsson skalpjára nemcsak a már említett két vetélytársának fájhat a foga, hanem az amerikaiak - Kenta Bell, Melvin Lister, valamint Tim Rusan - is nagy reményekkel érkeztek az öreg kontinensre. Bárhogy is alakuljon a legnagyobbak sorsa, az biztos, hogy hihetetlenül színvonalas versenyt láthatnak majd a helyszínen szurkolók vagy az Eurosport közvetítését végigizguló tévénézők.