Gólzápor a bűnbocsánatért

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.05.22. 23:42
A remek indulás (hetekig első hely a tabellán), majd az ősz végi hullámzást követő jó tavaszi nyitány után érthetetlenül jövő visszaesést, illetve az ezzel járó negyedik helyet nehezen emésztették-emésztik meg a Feyenoord szurkolói. A rotterdami drukkerek kulturált formában ki is fejezték elégedetlenségüket az utolsó fordulóban, hiszen - az előzetes bejelentésüknek megfelelően - húsz perccel később érkeztek meg a De Kuipba az ADO Den Haag elleni mérkőzésre. A szurkolói csoportok összehangolt akciójának hatására a klub elnöksége úgy döntött, hogy hétfőn fórumot tart, amelyen többek között az elnök, Jorien van den Herik, valamint Mark Wotte sportigazgató is megjelenik. A sokak által első számú felelősnek tartott, viszont az elnökség által tisztségében megerősített Ruud Gullit vezetőedző viszont nem…A későn érkező drukkerek mindenesetre egy gólról lemaradtak (Goor szerzett vezetést a hazaiaknak), láttak viszont további nyolcat, és örömükre a Feyenoord szerzett többet. A meccset végigvédő Babos Gábor 4-0 után ugyan tíz percen belül háromszor kapitulált, a vége azonban ismét a rotterdamiaké volt. A 6-3-as hazai diadalból Dirk Kuyt mesterhármassal vette ki a részét, és 29 találattal megszerezte a gólkirályi címet. Kuyt Ove Kindvall, Piet Kruiver, Peter Houtman és Pierre van Hooijdonk után a Feyenoord ötödik gólkirálya.HOLLAND CASINO EREDIVISIE

34. (utolsó) forduló: Ajax-Groningen 2-1 (Van der Vaart 65., De Ridder 77., ill. Nevland 44.), AZ-RBC Roosendaal 1-3 (Huysegems 85., ill. Molenaar 36., De Groot 38., Hakansson 82.), De Graafschap-Vitesse 1-2 (Loval-Landré 33., ill. Benson 81., M. Amoah 90.), Den Bosch-Utrecht 0-3 (Van den Bergh 9., 88., Verhaegh 45. - öngól), Feyenoord-ADO Den Haag 6-3 (Goor 14., Ono 23., S. Kalou 38., Kuyt 46., 84., 86., ill. Polák 52., Van der Gun 55., Aksaui 62.), NAC Breda-Twente 1-1 (Cornelisse 90., ill. N’Kufo 55.), Roda JC-PSV 0-0, Heerenveen-NEC 2-1 (Huntelaar 61., Breuer 81., ill. Tininho 22.), Willem II-RKC Waalwijk 3-0 (Ceesay 17., Bobson 23., Caluwé 50.)
18. Den Bosch 34 5 4 25 23–75 19
A PSV a BL főtábláján, az Ajax annak selejtezőjében, az AZ, a Feyenoord és a Heerenveen az UEFA-kupában indulhat, az RBC és a De Graafschap osztályozót játszik, a Den Bosch kiesett.