Duplázott a Bayern München

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.05.28. 23:36
Volt már a 2004-2005-ös idénynek egy kiadós bíróbotránya (a bundaügy központi figurája ugyebár Robert Hoyzer játékvezető volt), de alighanem a Bayern München-Schalke kupadöntő első félideje is ad majd hasonló beszédtémát a szurkolóknak. Ha ugyanis Meyer bíró úgy akarta volna, a szabályoknak sokkal kevésbé megfelelő 1-1 helyett bajor előnnyel vonulhattak volna az öltözőbe a felek. A második félidőben pedig az ő, illetve a partjelzője hibája döntötte el a trófea sorsát - a Bayern javára&
Ez volt a kupadöntô elsô jelentôs bírói tévedése: Vermant „védése” után tizenegyes helyett csak bedobással jöhetett a Bayern München

Néhány kihagyott Makaay-helyzet után a 24. percben vindikálta magának először az egyik főszerepet Meyer bíró: Ballack hatalmas erejű - valószínűleg fölészálló - lövését követően ugyanis Vermant a tizenhatosán belül két kézzel blokkolta a labdát, majd összeesett, mintha fejen találta volna a bomba. A játékvezető, nincs rá jobb szó, megette a színészi produkciót, és nem ítélt büntetőt. A 38. percben jött az újabb bíróbaki. Lúcio remek ütemben ugratta ki a védőkkel legfeljebb egy vonalból startoló Pizarrót, a perui a kapuba is emelt, csakhogy harsant a síp, a Schalke pedig les miatt szabadrúgást végezhetett el.

A 42. percben aztán kisebb tűzijátékot követően megszerezte a vezetést a Bayern. Sagnol lefejelt labdáját Zé Roberto néhány csel után még a jobb kapufára lőtte, a kipattanóból Makaay elsőre a gólvonalon álló bekket találta el, másodszorra viszont már nem hibázott. Ez volt a bajorok első gólja, amit az őket a bajnokságban kétszer 1-0-ra megverő gelsenkirchenieknek rúgtak ebben a szezonban.

Az addig támadásban kevesebbet nyújtó Schalke a 45. percben egyenlített. Meyer közreműködésével… Aílton a védők szorításában nagyon el akart esni a tizenhatoson belül, megtette, a bíró meg befújta a büntetőt. Lincolnt nem érdekelték az előzmények, higgadtan a kapuba gurított, aztán egy brazil zászlóval elkezdett ünnepelni.

A félidőben a ZDF televíziós társaság elemzői egyetértettek abban, hogy a játékvezető háromszor is nagyot hibázott, rendre a Bayern kárára, és különösen a tizenegyes volt bosszantó. "Nem értem, hogy ilyen fontos mecscsen hogyan lehet ilyen tizenegyest befújni. Az ilyet nem szabad megadni" - vélte a szakértőként meghívott világbajnok, Günter Netzer. Egyetértett vele Rudi Assauer, a Schalke menedzsere is: "A bíró rosszul látta az esetet, ezen kár vitatkozni."

Mint ahogyan azon is, hogy az iramában kevésbé, helyzetek tekintetében sokkal szegényebb második félidő finisében egy újabb Meyer-baki már végképp sorsdöntőnek bizonyult. Csak éppen ezúttal a Schalkét sújtotta az ítélet… Egy hosszú indításra Makaay még csak lesgyanús helyzetből startolt rá, de a balról érkező beadása már egyértelmű - úgy méteres - lesen találta az egy perccel korábban beálló Szalihamidzsicset. A bosnyákot mindez azonban nem zavarta, és lövésével a 12. kupagyőzelméhez segítette hozzá a Bayern Münchent.
Felix Magath, a bajorok trénere pedig élete első Német Kupa-diadalának örülhetett, illetve Branko Zebec (1969) után ő az első, aki duplázással mutatkozik be a Bayern kispadján.