Segítséggel szakadt meg az Ajax nagy gólcsendje

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.11.21. 00:11
Az Ajax előbb megdöntötte a saját negatív gólrekordját (a gárda 443 percig volt eredménytelen az élvonalban), majd megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát, és legalább a dobogótól látótávolságon belül maradt.
Több mint hét óra után Markus Rosenberg (balra) volt az elsô Ajax-játékos, aki a kapuba tudott találni
AFP
AFP

A korábban több nagy korszakában is látványos támadójátékot bemutató Ajax (a Johan Cruyff-, majd az 1995-ös, Patrick Kluivert-féle társulat is száz gól fölé jutott a bajnokságban) az utóbbi időben szinte semmiféle veszélyt sem jelentett az ellenfelek kapujára, hiszen Nigel de Jong október másodikán, a Sparta elleni meccs 77. percében jegyzett találata óta sorrendben a Heracles, a PSV, a Heerenveen és a NEC is megúszta az amszterdami rohamokat.

Most a Twente ellen 70 percig újfent tragikusan gördültek az Ajax támadásai, és ha a vendégeket erősítő, a labdát a saját kapujába tessékelő Daniel Majsztorovics nem siet a hazaiak segítségére, nem 443 perc lett volna az új góltalansági klubrekord. (A finisben azért született "igazi" ajaxos gól is, Markus Rosenberg remek cselsorozat után állította be a 2–0-s végeredményt.) A régi rekord egyébként még az 1999– 2000-es szezonból származott, akkor Dani és Brian Laudrup találata között 373 perc telt el.

A listavezető PSV-nek egyelőre nincsenek góllövési gondjai, a csapat négy találattal kedveskedett a gárda kispadján 250. alkalommal ülő Guus Hiddinknek, azonban ez sem volt elég a sikerhez, hiszen az RKC Waalwijk is négyig jutott, mi több, a 90. percig nyerésre is állt a címvédő ellen.

A magyar légiósok felemás víkendet zártak: Babos Gábor hibátlanul védett a Hágában nyerő NEC-ben (a Voetbal International tudósítása szerint "Babosnak minden hazai próbálkozásra volt válasza"); a gólt szerző Fehér Csaba, valamint Kerekes Zsombor végig a pályán volt a Vitesse-szel szemben otthon vesztő Willem II-ben; a Bodor Boldizsárt 90, Bodnár Lászlót 73 percen keresztül a soraiban tudó Roda JC nem tudta feltartóztatni a Feyenoordot; Pető Tamás pedig újfent nem jutott szóhoz a NAC Bredában, amelyet az Utrecht vert meg 1–0-ra.

CASINO EREDIVISIE, 12. forduló
Ajax–Twente 2–0 (Majsztorovics 70. – öngól, Rosenberg 90.)
RKC Waalwijk–PSV 4–4 (De Ceulaer 17., Hoogendorp 65., 80., Keller 76., ill. Farfán 44., 49., 76., Robert 90.)
Den Haag–NEC 0–1 (Takak 82.)
Roda JC–Feyenoord 2–3 (Sergio 28., Oper 44., ill. Kuyt 25., André Bahia 33., Biseswar 80.)
Willem II–Vitesse 3–4 (Smit 10., Fehér Cs. 73., Reuser 85., ill. Amoah 9., 20., 70., T. Janssen 30.)
NAC Breda–Utrecht 0–1 (Kruys 37.)
Groningen–AZ 0–0
Heracles–RBC Roosendaal 3–0 (Hellings 9., Calincov 76., Hirajama 85.)
Sparta–Heerenveen 1–2 (Rose 65., ill. Derveld 42., Huntelaar 53.)

Az élcsoport: 1. PSV 29 pont, 2. Feyenoord 28, 3. AZ 26, 4. RKC Waalwijk 23, 5. Vitesse 20, 6. Ajax 18 (17–2), 7. Heerenveen 18 (23–20), 8. Utrecht 18 (17–14), 9. NEC 18 (13–13)

A következő forduló mérkőzéseit november 25-én, 26-án és 27-én játsszák.