A magyar válogatott szerencsére "megúszta" meglepetés nélkül, ám az első körben váratlan vereséget szenvedő Dél-Korea Norvégia ellen feltámadt, ezzel teljes zavart okozva a B-csoportban.
AFP
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
AFP
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
Az A-csoportban (a magyar válogatott középdöntőbeli ágán) a házigazdák könnyedén szerezték meg újabb két pontjukat Kína ellen, s szinte biztos, hogy százszázalékosan veszik a vb első szakaszát, a "kívánságműsorként" összeállított hatosban. A horvátok közel voltak egy újabb kellemetlen bakihoz, de végül egy góllal legyőzték Japánt, Hollandiának pedig nem okozott gondot az Uruguay elleni siker megszerzése.
A mieink csoportjában Szlovénia "gazdaságos üzemmódban" játszotta végig az ausztrálok elleni hatvan percet. A könynyedségre utal, hogy a mezőny leggyengébb csapatának kevesebb gólt lőttek, mint hétfőn Dél-Koreának. Igaz, legjobbjaik jobbára a kispadon ücsörögtek, ők már a Magyarország elleni szerdai csatára tartalékoltak. Sorsdöntő lesz az a meccs, hiszen a csoportban alaposan megkeveredett a helyzet, miután a koreaiak az első napi kudarc után az Európa-bajnok Norvégia 30–25-ös legyőzésével javítottak.
A C-csoportban továbbra is hibátlan a Pétervárra "vigaszágon" eljutó Németország (Tajvan visszalépése miatt került be a mezőnybe), s a sors kegyetlensége, hogy a lengyel csapat, amely a németeket legyőzte, az európai selejtezőben még pont nélkül szerénykedik. A lengyelek ezúttal Brazíliától kaptak ki, míg a dánok egyelőre könnyedén veszik az akadályokat.
A D-csoport hozta a nap legnagyobb csatáját: Ukrajna a szünetben hiába vezetett 17-12-re Macedónia ellen, drámai küzdelemben 29-29-es döntetlen lett a vége. A románok szekere nagyon szalad, s különösen a győriek légiósa, Simona Gogirla volt elemében, hét góllal járult hozzá a Kamerun elleni kiütéses sikerhez. A franciák is négy ponttal állnak, hiszen Argentína nem jelentett számukra komoly akadályt.
Kiúsztak a mélyből
Az Angola elleni nehéz siker után a magyar válogatott két játékosa beszélt a nehézségekről. "Nagyon nehéz volt az első félidő, hiszen a védekezésünk nem volt megfelelő, igaz, ezt csak a kispadról tudtam követni, hiszen ekkor Pálinger Kati kapott lehetőséget – mondta az Angola elleni meccs után Sugár Tímea. – Szerencsére a második félidőre összeállt a védőfalunk, és sikerült megnyernünk ezt a nagyon fontos mérkőzést . Nem okozott gondot, hogy a szünet után kellett beszállnom, azért vagyok itt, ha Katinak nem megy, akkor segítsek, s úgy érzem, védéseimmel sikerült is erőt adnom a csapatnak. Nem igazán tudom, mi volt a visszafogottabb teljesítményünk oka, de az biztos, hogy ebben a rettentő hidegben nagyon nehéz játszani, egyáltalán bemelegedni. A csapat túl van a mélyponton, Szlovénia ellen sokkal jobban fogunk teljesíteni."
Akadt-e olyan pillanata a meccsnek, amikor megfordult a játékosok fejében, hogy veszíthet Magyarország? – kérdeztük a mieink legeredményesebb játékosától, Görbicz Anitától. "Ha ez bekövetkezett volna, akkor kikapunk – fogalmazott az irányító. – Az ellenfél hatgólos vezetésénél sem volt pánikhangulat, tudtuk, hogy ennél nem lehet mélyebbre süllyedni. Szerencsére kiúsztunk a partra."
A keddi ellenfél: Szlovénia
Szlovénia bravúros győzelemmel kezdte a vb-t: 42–35-re legyőzte az éremre pályázó Dél-Koreát. Robert Begus edző csapatában már nem szerepel a visszavonult Olga Ceckova, de kulcsjátékos maradt Deja Doler, Natalija Derepasko, Anja Freser és Tatjana Oder. A szlovénok ellen az összesített magyar mérleg: tíz győzelem, egy döntetlen. Először 1993. március 14-én Szekszárdon Eb-selejtezőn találkozott a két csapat, és a magyarok nyertek 24–23-ra. A szlovénok eddig háromszor szerepeltek világbajnokságon: 1997-ben a 17., 2001-ben a kilencedik, 2003-ban a nyolcadik helyet érték el. A 2002-es Eb-n a 10. helyen végeztek, míg 2004-ben Magyarországon a kilencedikek lettek (klubszinten eredményesebbek, főleg a Krim Ljubljana révén, amely Bajnokok Ligáját nyert 2001-ben és 2003-ban, valamint döntőt játszott 2004-ben). Legutóbb az idén október 14-én a fiumei Horvát Kupán találkozott a két csapat, és a 14–13-es félidei szlovén vezetés után 28–22-re nyert Németh András kapitány csapata. A magyarok akkor az alábbi összeállításban szerepeltek: Pálinger (Sugár) – Balogh B. 1, Kindl, Görbicz 1, Borbás 5, Tóth T. 5, Vérten 5. Csere: Ferling 1, Mehlmann 4, Hornyák 2, Siti E., Kovacsicz 4, Szűcs G., Kenyeres, Borkowska.