Címvédés véres csatában

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.12.11. 01:04
Ha nem is a várt telt ház előtt, de hozták a kötelezőt a Felix-Promotion bunyósai a győri gálán, a piros sarok összes résztvevője, így a vb-övét kockára tevő Csábi Bettina is megnyerte a szombatra rendelt mérkőzését.
Csábi Bettina (jobbra) fejsérülése miatt közel került a leléptetéshez, de a hazai pálya megmentette, így negyedszer is megvédte vb-övét
C
C

"Sajnos megint Győrben teszem fel a töviskoronát az éves működésünkre" – bosszankodott már a győri gála elején Rácz Félix, a Felix-Promotion első embere. A bokszolóira nem lehetett panasza, hiszen a piros sarok sorra húzta be a meccseket, csak éppen a Magvassy-csarnok nézőtere nem akart megtelni.

Rácz tavaly is mindenütt táblás házat hozott össze, aztán a győri Egyetemi Csarnok még úgy sem telt meg, hogy helyi kötődésű bokszolók (Nagy János, Kovács Attila) vívták a fontosabb ütközeteket, ráadásul Nagy akkor bokszolta élete első vb-címmeccsét, méghozzá a Magyarországon olyannyira ismert Julio Pablo Chacónnal. Most elvileg hasonló lett volna a szereposztás, a profi világ hagyományaihoz híven hangzatos becenevekkel (Csonttörő, Vipera) felruházott frontemberek vitték volna a prímet, de a "zászlóvivő" Nagy János betegsége miatt Kovács Attila és a többiek (elsősorban a vb-címmeccset vívó Csábi Bettina) nevére kellett volna jönnie a népnek. Csak éppen ma már kevés néhány felhozó csata, illetve egy női vb-címmeccs a telt házhoz.

Más lapra tartozik, hogy például az egy hete még fő attrakciónak szánt Nagy János ellenfele, Luciel Lima Nascimento (12–5–1, 6 K. O.–T. K. O.) olyan könnyen borult fel már az első menetben Mészáros Andrással (13–0, 9) szemben, hogy belegondolni sem érdemes, szakmailag mennyire komoly mérkőzést vívott volna eredeti riválisával…

Csábi Bettina (26–0, 10) és Nadia Hockmi (5–2, 2) találkozója viszont váratlan izgalmakat hozott, hiszen a WIBF-GBU magyar világbajnoknőjének a fejbőre már a második menetben felszakadt, és csak idő kérdése volt, mikor állítja le emiatt a csatát Daniel Van De Wiele bíró. A nyolcadik felvonásban jött el ez a pillanat, akkor már bőven le lehetett pontozni a látottakat (és nem kellett átengedni az övet a franciának), az pedig egyértelmű volt, hogy Csábi keze emelkedik a magasba.

Profi gála, Győr
Férfiak. Pehelysúly: Nagy Zsolt–Kaya (francia) p. gy. 6 m-ben; kiskönnyűsúly: Mészáros András–Nascimento (brazil) K. O. gy. az 1. m-ben; nagyváltósúly: Burányi László–Bugheata (román) T. K. O. gy. a 3. m-ben; félnehézsúly: Popovics Tamás–Ilie (román) p. gy. 6 m-ben; nehézsúly: Rubin Olivér–Costel (román) T. K. O. gy. a 6. m-ben
Nők. Harmatsúly (a WIBF-GBU világbajnoki övéért): Csábi Bettina–Hockmi (francia) p. gy. 8 m-ben
Lapzártakor érkezett: Kovács Attila–De Barros (brazil) T. K. O. gy. a 2. m-ben