Beckenbauer szerint a válogatott játékosok nem képesek bundázni
IMAGO
Beckenbauer szerint a válogatott játékosok nem képesek bundázni
Egyelőre nem ismert, mennyire szavahihető az ARD „Plusminus” című magazinjának informátora, de ha az, a Bundesligát alapjaiban megrázó fogadási botrány robbanhat ki. A tavaly ősszel napvilágot látó, alsóbb osztályú mérkőzéseket érintő bukmékeri ügyletek a most körvonalazódó esethez képest sehol sincsenek, legalábbis a beépített munkatárs szerint. Az ismeretlenségbe burkolózó informátor ugyanis állítja, többek között annak is szem- és fültanúja volt, amikor az egyik ismert és népszerű, német válogatott futballista megígérte, hogy csapata elveszíti a bajnokiját, majd tízezer eurót tett fel a kudarcra.
„Elképzelhetetlennek tartom, hogy a nemzeti együttesből bárki is ilyen botrányba keveredjen, ez katasztrófa lenne a német labdarúgás számára – mondta Franz Beckenbauer, a helyi futball élő legendája. – A válogatott játékosok nagyon jól keresnek, nincs szükségük arra, hogy jövedelemkiegészítésre törekedjenek. Maximálisan megbízom mindegyikükben. De a hír még akkor is romboló hatású, ha semmi sincs mögötte. A világbajnokság miatt minden apró botrány kártékony lehet.”
Ugyanakkor a Plusminus munkatársa részletes, és ami fontosabb, hihetőnek tűnő részletekkel szolgált az ügyről. Szerinte a résztvevők előbb tanulmányozzák az oddsokat, majd eldöntik, melyik mérkőzésbe érdemes belenyúlni, hol vannak „megbízható” embereik, akik segíthetnek kedvezően alakítani az eredményt. Utána jöhetnek az újabb megbízottak, akiknek nincs más feladatuk, mint bemenni az irodákba, és megtenni a téteket, természetesen alapos szervezés (időpont- és tétegyeztetés) után, ezzel is csökkentve a lebukás veszélyét. A közreműködők (a játékosok és edzők is) 5-15 ezer euró közötti összeget kapnak a szolgálataikért.
Amíg a korábbi botrányban Németországban élő horvát „üzletemberek” (például a Sapina fivérek) voltak a főkolomposok, most a szálak egy Malajziában született, 45 éves kínai „maffiózóhoz” vezettek, aki Bad Dürkheimből irányította az egész világra kiterjedő (a német mellett többek között a belga és az osztrák bajnokik manipulálása is felvetődött) hálózatát. Az ázsiai férfit a frankfurti rendőrség már őrizetbe vette, a szerdai elfogásakor 50 ezer euró készpénzt és 150 ezer eurónak megfelelő, kaszinókban használatos zsetont találtak a lakásán. Ahhoz képest, hogy eredetileg csak csalás és okirat-hamisítás miatt nyomoztak ellene, alighanem szép zsákmányra akadtak a rendőrök.