Az Old Traffordon avattak, s ünnepeltek, a Riverside-on góleső volt, a Valleyben csak komikus öngól – nyert a Manchester United, a Middlesbrough és a Charlton.
Ryan Giggs (balra) szabadrúgásból, majd akcióból is betalált a kiesés elôl menekülô Birmingham kapujába
Ryan Giggs (balra) szabadrúgásból, majd akcióból is betalált a kiesés elôl menekülô Birmingham kapujába
Ünnepnapnak indult, és úgy is zárult a vasárnap az Old Traffordon: Gary Neville csatlakozott a Manchester Unitedben legalább ötszáz hivatalos mérkőzést teljesítők szűk csapatához, nézőcsúcsot döntöttek, mert átadták a stadion egyik új szektorát az északnyugati sarokban – igaz, félkészen –, de az eddigi 67 989 néző helyett már 69 070 a Premiership-rekord, ráadásul a csapat is nyert.
A gyepen is gyorsan kezdték az ünneplést: Ryan Giggs a harmadik percben pompásan tekert a bal felső felé egy szabadrúgást – tökéletesen jellemzi a birminghamiek idényét, hogy a kapufáról kijövő labda Maik Taylor tarkójáról pattant a vonal mögé. Alig negyedóra múltán már kettő volt a különbség: ezúttal Wayne Rooney forintos passzával lógott meg a walesi, majd kilőtte a bal alsót. A későbbiekben kevésbé volt hatékony a United, a kékeken pedig látszott: mindannyian szívesen lennének másutt. A zárásig Edwin van der Sar kapuja előtt is adódott helyzet, mégis Rooney lőtt gólt, de a Liverpooltól az FA-kupában kapott heteshez képest most még így is olcsón megúszta a City.
A manchesteri rendezvény előtt a Charlton egyrészt legyűrte a Newcastle-t – habár Scott Parker óriási gólt lőtt egykori munkaadójának, Lee Bowyer nevetséges öngólja lelkileg is összetörte a „szarkákat” –, másrészt a Riverside-on a Middlesbrough és a Bolton valóságos gólparádét rendezett. Felütés gyanánt Szteliosz Jannakopulosz használta ki a piros mezes bekkek mélázását, aztán Jimmy Floyd Hasselbaink lőtt be egy büntetőt, de olyan gyatrán, hogy a labda alig csorgott át Jussi Jaaskelainen alatt. A Boro a szünet előtt és után is bepakolt egyet-egyet, aztán jött a Bolton. Jay-Jay Okocha még a holland kollégánál is rosszabbul rúgta a tizenegyest, Mark Schwarzer védett is, de a kipattanó labdát már bebombázta a nigériai. Egy szempillantással később újra a bíró, Howard Webb volt a főhős, ugyanis kiállíthatta volna a tizenhatoson kívül kezező Jaaskelainent, de nem tette. Továbbra is hatalmas volt az iram, és úgy tűnt, Radi Dzsaidi fejes gólja után döntetlen születik, ám Stuart Parnabyé volt az utolsó szó.
PREMIER LEAGUE 31. forduló, vasárnapi mérkőzések Manchester United–Birmingham 3–0 (Giggs 3., 15., Rooney 83.)
Charlton–Newcastle 3–1 (D. Bent 24. – 11-esből, Bowyer 37. – öngól, Bothroyd 89., ill. Parker 35.)
Middlesbrough–Bolton 4–3 (Hasselbaink 8., 47. – az elsőt 11-esből, Viduka 30., Parnaby 92., ill. Jannakopulosz 4., Okocha 57., Dzsaidi 81.)
GÓLSTATISZTIKA Idény: 769. Meccsátlag: 2.51. A forduló meccsátlaga: 3 Góllövőlista: Henry (Arsenal) 19, Van Nistelrooy (Manchester United) 19, D. Bent (Charlton) 16, Harewood (West Ham) 14, Lampard (Chelsea) 14
Egy edző is bőven elég
A Chelsea valamelyest haloványabb formája és Sven-Göran Eriksson nyár végétől esedékes állástalansága rögvest arra sarkallta az angol sajtósokat, hogy összeboronálják a két felet – José Mourinhót az Inter padjára ültetve. A klub azonmód cáfolt.
„Ahogy eddig is mondtuk, az egyesület, valamint José Mourinho együtt kívánja véghezvinni az izgalmas és hosszú távú tervet, hogy a Chelsea Európa egyik legsikeresebb klubja legyen a pályán és azon kívül is. Az ilyen fals információk az összes érintettel szemben sportszerűtlenek” – hangzik a kommüniké.