A védelmek felkészültek. S itt most nem Fabio Cannavaróról, Dario Dainelliről, Massimo Oddóról vagy Alessandro Nestáról van szó, bár tényleg a Juventus, a Fiorentina, a Lazio és a Milan védekezéséről beszélünk. Hanem ügyvédekről, akiknek az a feladatuk, hogy „megmentsék” a bundabotrányban érintett klubokat a sport-igazságszolgáltatás csütörtökön kezdődő perében.
Gianluca Pessotto kiugrott a Juve-székházból, miután összeveszett a feleségével
Gianluca Pessotto kiugrott a Juve-székházból, miután összeveszett a feleségével
A védőknek keddig volt idejük tanulmányozni a vádiratot, és benyújtani esetleges javaslatokat, reagálni Stefano Palazzi szövetségi főügyész 108 oldalas vádiratára, Francesco Saverio Borrelli szövetségi főnyomozó 193 oldalas jelentésére, valamint a 7000 oldalnyi kiegészítő szövegre.
Kiszivárgott értesülések szerint a Juventus például arra épít, hogy bebizonyítsa: nem igaz, hogy a játékvezetők a Juve elleni meccsek előtt úgy osztogatták a lapokat az ellenfelek játékosainak, hogy a torinói csapat elleni mérkőzésre eltiltsák őket. Luigi Chiappero, a Juventus volt ügyvezető igazgatójának, Antonio Giraudónak a védője részletes statisztikát készített a 2004–2005-ös idény összes sárga lapjáról, hogy bebizonyítsa: nem létezik az a „rendszer”, amely futószalagon szállította volna a Juve számára kedvező eltiltásokat.
Egészen más védekezést talált ki Luciano Moggi, a Juventus volt általános igazgatója: szerinte a Juvétól való eltávolítása óta nem alkalmazottja a klubnak, így a sport-igazságszolgáltatás már nem vonatkozik rá, tehát perbe sem foghatják.
Moggi egyébként kedd este megtörte hosszú hallgatását, nyilatkozott egy televízióműsorban, amelyben megerősítette, hogy abszurdnak tartja a vádakat, és hogy ő csupán a szövetség és a rendszer „Juve-ellenességével” szemben védekezett. Új elem mindössze annyi volt, hogy közölte: minden lépését egyeztette a klub tulajdonosaival.
Claudio Lotito, a Lazio elnöke a tanúkban bízik: több mint 30 személyt (köztük a Parma, a Brescia, a Bologna, a Chievo néhány játékosát) szeretne a bíróság elé idézni abban a reményben, hogy igazolják: nem akart meccseket venni a „kupola” segítségével.
A Fiorentina a jóhiszeműségre apellál majd, illetve arra, hogy a klub csak azt követően vált a „rendszer” részévé, hogy előtte keményen „megdolgozták”, a kiesés szélére sodorták, így zsarolták meg a vezetőséget.
A Milan azon fáradozik, hogy minél jobban marginalizálja egyetlen „lebukott” vezetőjét, a játékvezetők ellátásáért felelős Leonardo Meanit. Egy biztos: a csütörtökön délelőtt a római Olimpiai Stadion aulájában kezdődő per egyik legfontosabb kérdése, hogy mikorra ér véget.
A tervek szerint első fokon július 9-ig le kellene zárni az ügyet ahhoz, hogy július 20-ig másodfokon is végigfusson, s így be lehessen nevezni az olasz csapatokat az európai kupákba.
„Ez a per olyan, mint az összes többi, ezért azt kérem a szurkolóktól, hogy türelmesen várják meg az ítélethirdetést. Intenzív munka van mögöttünk és előttünk, és megpróbáljuk betartani a határidőket” – jelentette ki Cesare Ruperto, a fegyelmi bizottság, azaz gyakorlatilag a bíróság 81 éves elnöke. ---- G ---- T