Remek teljesítménnyel és tornagyőzelemmel örvendeztette meg a Pannon-kupán a sportág barátait a magyar női kézilabda-válogatott, amely az olimpiai ezüstérmes Dél-Korea mellett megleckéztette a világbajnok Oroszországot is.
Görbicz Anita vezérletével leiskolázták a magyarok az oroszokat
Görbicz Anita vezérletével leiskolázták a magyarok az oroszokat
A szervezők nem véletlenül hagyták a Pannon-kupa végére a magyar–orosz találkozót, hiszen várható volt, hogy ezen a mérkőzésen dől el az első hely kérdése. Így is lett, csupán azt gondolták kevesen, hogy Németh András szövetségi kapitány sérülésektől, betegségektől tizedelt vb- és Eb-harmadik együttese szinte lesöpri (42–33) a pályáról Jevgenyij Trefilov szintén nem a legjobb erőket felvonultató válogatottját, amelyet Dél-Korea is megvert (44–36) két nappal korábban. (A magyarok az ázsiakat 34–31-re győzték le.)
Ünnepeltek
A Pannon-kupán köszöntötték a szövetség vezetői a tíz éve Atlantában olimpiai bronzérmet szerző válogatott tagjait, valamint a csapat szövetségi kapitányát, Laurencz Lászlót. Nagy tapsot kapott a kapus Sugár Tímea is, akinek századik válogatottsága alkalmából nyújtottak át emlékérmet.
„Jelenleg lábsérüléssel bajlódom, amelyet a válogatott júniusi brazíliai túráján szenvedtem el, éppen, amikor elértem a bűvös százas számot – mondta a Cornexi-Alcoa kapusa. – A keresztszalagműtétem jól sikerült, januárban visszatérhetek.”
A kapuban Triffa Ágnes kezdett az oroszok ellen, mert Pálinger Katalin gyomorfertőzése alig javult. Kirsner Erika sem gyógyult fel a fertőzésből, Siti Eszternek pedig továbbra is fájt a combizma. Óriási élményben volt része a Körcsarnok közönségének, mert a világ legjobbja, Görbicz Anita és a világbajnoki aranyérmes oroszok óriás balátlövője, Jelena Poljenova külön gólpárbajt vívott. Igyekezett lépést tartani velük Szamoránsky Piroska és Balogh Bea is, akit pompás passzokkal szolgált ki Görbicz. Okkal veszekedett a szünetben a fegyelmezetlen és mérsékelt lelkesedéssel kézilabdázó játékosaival Trefilov kapitány. Az igazsághoz tartozik, hogy az oroszok teljesítményén meglátszott: a vb-aranyérmes csapatukból öt játékos hiányzott. Ez azonban fikarcnyit sem von le Görbiczék teljesítményének értékéből.
A végjáték előtt, 12 gólos magyar előnynél már pihenhetett Ferling Bernadett, Balogh Bea, Vérten Orsolya és a pazar napot kifogó Triffa Ágnes, majd leült a kispadra Görbicz is, aki a hajrában visszatért. Tizenhat gólt lőtt a világbajnoknak, s ez minden kommentárnál többet mond. A csata után kiderült, hogy tetszett Görbicz teljesítménye Trefilovnak is, aki azonban el volt foglalva saját játékosai dorgálásával.
„Kikaptunk a házigazdáktól és Dél-Koreától is, de nem azért, mert gond van a csapatunknál – mondta. – Ezúttal nélkülöztük a világbajnok együttes öt tagját, akik nem kaptak vízumot, mert késve adták be kérelmüket. Felforgatott csapatom nem is tudta úgy kiszolgálni a szakértő magyar közönséget, ahogyan elvárható lett volna. Ezért elnézést kell kérnünk. A tornán a magyarok A- és B-együttese is nagyon jó benyomást keltett, sok képzett játékost vonultatott fel. Németh Andrásnak lehetősége van arra, hogy az Európa-bajnokságra a rutinos játékosok és a fiatal tehetségek közül is válogasson. A beállós posztján mintha akadna némi gondjuk a magyaroknak, és szerintem hiányzott Mehlmann Ibolya is a jobbátlövő helyéről. A magyar válogatott továbbra is a sportág meghatározó csapatai közé tartozik, és úgy látom, az is marad.”
PANNON-KUPA A végeredmény: 1. Magyarország 6, 2. Dél-Korea 4, 3. Oroszország 2, 4. Magyarország B 0