Érmek minden fronton

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
Vágólapra másolva!
2006.12.24. 01:35
Címkék
Hogy milyen volt 2006? Sikeres, netán sikertelen? Az attól függ, melyik sportágat nézzük. Sorozatunkban az egyéni és csapatsportágakat vettük górcső alá, amely során megválasztjuk az év legjobbját (legjobbjait), és bemutatjuk az év képét is. A mai kínálat: ökölvívás és sakk.
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios
Reuters
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios
Reuters
Egy drámai pillanat 2006-ból: Nagy Jánost 49 másodperc alatt ütötte ki az argentin Jorge Rodrigo Barrios

Nem könnyű egy kalap alá venni az amatőr és a profi bokszot, hiszen az önvédelem nemes művészetének mindkét változata megérne egy külön misét – persze kézenfekvő az összevonás, mivel gyakorlatilag minden hivatásos bokszoló volt valamikor műkedvelő.

Így például Erdei Zsolt is, aki lassan három éve őrzi világbajnoki övét a WBO-nál (Boksz- világszervezet), annak is a félnehézsúlyú kategóriájában. Madár alighanem minden idők legsikeresebb magyar profi bokszolója, aki 2006-ban két meccset vívott, május 6-án technikai K. O.-val verte az ausztrál Paul Murdochot, július 29-én pedig elsöprő különbségű, egyhangú pontozással istállótársát, a szintén univerzumos Thomas Ulrichot. Nem is kétséges, hogy ő az év magyar ökölvívója.

Nem mehetünk el szó nélkül a Félix-Promotion megszűnése mellett, amely vélhetően nem függetleníthető az istálló vezéralakjának számító Nagy János dicstelen kirándulásától a Los Angeles-i STAPLES Centerbe, ahol május 20-án 49 másodperc alatt kiütéses vereséget szenvedett az argentin Jorge Rodrigo Barriostól.

Az amatőrök csúcseseménye a nyári plovdivi Európa-bajnokság volt – két magyar éremmel. Bedák Zsolt (54 kg) és Káté Gyula (64 kg) egyaránt harmadik lett, s további négy ökölvívónk az ötödik helyen végzett, alátámasztva, hogy ott vagyunk a kontinens elitjében.

Egy viszonylag új versenyforma, az Európai Unió bajnoksága idén megérkezett hazánkba, konkrétan Pécsre, ahol Bedák Zsolt, Káté Gyula és Szili István (69 kg) nem talált legyőzőre.

A juniorok agadiri világbajnokságán Bacskai Balázs kirobbanó sikert aratott a 64 kilós kategória megnyerésével. Balszerencse a szerencsében, hogy a legerősebb magyar súlycsoportban Káté és Bacskai közül csak az egyik indulhat a jövő évi moszkvai felnőtt-vb-n.

A kadett korosztályban az isztambuli világbajnokságon három ötödik hely, a tiranai Eb-n három bronzérem került a statisztikába.

A hölgyek Újdelhiben rendezett csúcseseményén, a világbajnokságon Kovács Mária sokak szerint megvédte elsőségét a 86 kilóban – a pontozók sajnos nem így látták, ezüstérmes lett a pécsi amazon, míg Ducza Anita (75 kg) bravúros teljesítménnyel harmadik helyen végzett.

A varsói Európa-bajnokságon Kovács Mária sérült térddel is győzött, Csík Mónika (48 kg) második, Ducza Anita pedig harmadik lett. ---- A ---- &
Legfrissebb hírek

Már nem Tímár Krisztián a Nyíregyháza vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
34 perce

Karate: három érem a spanyolországi ifjúsági világkupán

Utánpótlássport
44 perce

Piros Zsombor főtáblára jutott a madridi tenisztornán

Tenisz
46 perce

Motokrossz Eb: Katona Áron kettős győzelemmel az összetett élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

„Két-három tized a lemaradásunk" – a Ferrari nem vár csodát a fejlesztésektől

F1
1 órája

Marozsán kikapott Monfilstől a monte-carlói mestertorna első fordulójában

Tenisz
1 órája

Három BL-t nyert a Barcelonával; Thiagus Petrus nyártól Veszprémben folytatja – hivatalos

Kézilabda
2 órája

Doohan alig tudott kiszállni az autóból a japán verseny után – érik a pilótacsere az Alpine-nál?

F1
2 órája
Ezek is érdekelhetik