Az új jelszó: támadás!

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2007.02.27. 23:54
Ami biztos: a Hertha BSC nem játszhat még egyszer úgy a Stuttgart ellen, mint a két csapat múlt hét pénteki bajnokiján, mert akkor nem jut a Német Kupa elődöntőjébe. Védekezés mellett támadniuk is kell Dárdai Páléknak, kérdés persze, képesek-e rá…
Egész Berlin arra vár, hogy Dárdai Pál (balra) és társai nyerjék meg a Német Kupát. Ehhez elôször a Stuttgartot kellene legyôzniök
AFP
AFP

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC duplázik: hat napon belül másodszor lép pályára a Stuttgart vendégeként. A két gárda legutóbb múlt hét pénteken, bajnoki mérkőzésen csapott össze, és találkozójuk gól nélküli döntetlenre végződött. Ilyen eredmény nem születhet szerdán, valamelyik együttesnek nyernie kell, ha tovább akar jutni a Német Kupa elődöntőjébe.

Nem volt szép futball a pénteki, hiszen Dárdai Pálék elsősorban arra törekedtek, hogy megússzák kapott gól nélkül a mecscset. Egy újabb, kínkeserves 0–0 ezúttal azonban már hosszabbítást érne, de aligha lehet a vendégek célja a foggal-körömmel való védekezés. Valakinek gólt kell majd rúgnia.
„Nem változtatunk sokat, újból azt a masszív játékot próbáljuk játszani, amely korábban is jellemzett minket – mondta Dárdai Pál. – Az elmúlt napokban azt gyakoroltuk, hogyan tudunk gyorsan és hatékonyan átváltani támadásba. Gólt akarunk szerezni, nem lenne jó túlórázni vagy tizenegyeseket rúgni.”
A berlini együttest több mint 1500 szurkoló kíséri el Stuttgartba.

„Karácsony óta szinte mindegy, mit játszunk a bajnokságban, mert a boltban, de már a sarki péknél is a kupameccs a legfőbb téma – érzékeltette a várakozást Dárdai Pál. – A nagycsapatok kiestek, ezért úgy gondolják, esélyünk van a végső győzelemre. Persze előbb a Stuttgarton kellene túljutnunk. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz lesz.”

Nem volt könnyű dolga kedd este a Hannovernek sem: a Huszti Szabolccsal felálló csapat a Nürnberg otthonában játszott. A klub elnöke, Martin Kind pénzjutalmat ajánlott fel, összesen 300 ezer eurót (75.6 millió forintot), és ebből a kezdőcsapat tagjai (így Huszti Szabolcs is) fejenként 21 ezer eurót (5.3 millió forintot) kapnak, a kispadon ülők pedig a maradékon osztozhatnak, ha továbbjut a csapat.

A jutalom motiválta is a hannoverieket, jól kezdtek, később azonban átvették az irányítást a hazaiak, és több helyzetet alakítottak ki. Huszti Szabolcsot a 80. percben lecserélték. Két félidő alatt sem született gól, míg a hosszabbításban egyik csapat sem mert kockáztatni, következtek a tizenegyesrúgások.
Az idegek harcában a Nürnberg volt jobb (Silvio Schröter és Jirí Stajner is hibázott a vendégeknél), így Huszti Szabolcsék lemondhattak a jutalomról – és kupaálmaikról is.