Az évad végén távozik Kiskunhalasról, és Németh András utódja lesz a Fradinál. Lehet, hogy a családja a legboldogabb pályája újabb fordulata miatt?
Az biztos, hogy nem szomorú sem a feleségem, sem a két fiam – mondta Zsiga Gyula. – A nyár közepétől újra Budapesten, vagyis itthon dolgozhatom, s ezért sokkal több időt tölhetek azokkal, akiket a világon a legjobban szeretek.
Kézilabdameccseken is többször látjuk a feleségét és a két fiát.
Ők is szeretik a sportot. Fiaim közül a tizenhét éves Bálint triatlonozik, a tizennégy esztendős Dénes pedig a Honvédban kézilabdázik.
Szomorkodhatnak viszont a halasiak…
Remélem, a jó emlékeik között őriznek meg, mert én nagyszerűen éreztem magam Kiskunhalason. Ezért is dolgoztam ott négy évig.
Mi volt a legszebb élménye a kiskunhalasi együttessel?
Büszke vagyok rá, hogy irányításommal látványosan fejlődött a csapat, és a lehetőségeihez képest nagyszerű eredményeket ért el a bajnokságban, valamint kilépett az európai kupaporondra is.
Akkor miért hagyja el a klubot?
Már hetekkel ezelőtt megkezdtem a tárgyalásokat Maglódi Lajossal, az FTC ügyvezető igazgatójával, ám addig nem mondtam igen, amíg láttam némi esélyt Halason a munkám sikeres folytatására. Mivel az alföldi együttes főtámogatója, Sipos János hirtelen meghalt, gyökeresen megváltoztak a körülmények, roppant nehéz helyzetbe került a klub. Megválasztottak megbízott elnöknek, s igyekeztem mindent megtenni a csapat jövőjéért, de nem láttam annyi lehetőséget elképzeléseim megvalósítására, mint amennyit szerettem volna.
Mit gondol, hogyan alakul a Kiskunhalas jövője?
Nagyon remélem, és magam is azon fáradozom, hogy a lányok a következő évadban is az NB I-ben indulhassanak.
Új feladata mellett a női válogatott másodedzői teendőit is ellátja?
Még nem hallottam más elképzelést a szövetség vezetőitől.
Hogyan került szóba szerződtetése a Fradinál?
Amikor barátom és kollégám, Németh András a Fradiban bejelentette, hogy a jövőben a Hypo edzője lesz, egyúttal engem ajánlott utódjának. Maglódi Lajos megkeresett, és a tárgyalások hosszú heteken át folytak.
Miben nem tudtak megállapodni?
Nem volt sok vitatott kérdés, ám én reménykedtem, hogy Halason folytathatom az elkezdett munkát. Sajnos nem így alakult, mert a továbbiakban az együttes aligha tud versenyezni a hazai nagy klubokkal. Ugyanakkor nem tagadom, immár nagyon érdekel az új feladat, a nagy kihívás is. Persze Halason az évad végéig százszázalékosan elvégzem minden teendőmet.
Mit vár öntől a Fradi?
Mivel hároméves megállapodás aláírása előtt állunk, úgy érzem, a vezetők és a szponzorok komolyan számítanak a munkámra, elfogadják az elképzeléseimet, jónak tartják a csapatépítési terveimet. Az első évadban a keret megszilárdítása lesz a legfőbb feladatunk, s a biztos alapokra lehet majd építkezni. A lényeg, hogy az élvonalban maradjon, s hírnevéhez méltóan szerepeljen az FTC a nemzetközi és a hazai küzdelmekben is.
Mit vár ön az FTC-től?
Remélem, s erre ígéretek is vannak, hogy a csapat mecénásai továbbra is támogatják a Fradit. A játékoskeret változik, a távozók helyére más magyar klubokból szeretnénk tehetségeket igazolni. Én is szeretnék szakmailag előrébb lépni, ezért is fogadtam el az ajánlatot.
Elképzelhető, hogy a Fradival ugyanolyan káprázatos eredményeket ér el, mint a kilencvenes évek végén a Dunaújvárossal?
Női Bajnokok Ligáját, Szuperkupát és EHF-kupát, valamint bajnokságot és Magyar Kupát nyertünk nyolc és kilenc évvel ezelőtt a Dunaferr-rel. Ezt a sorozatot nehéz lesz megismételni, de mindent megteszünk, hogy a Fradi-tábornak sok-sok örömet szerezzünk.