Elmondhatjuk, hogy már csak rossz emlék a sérülés?Elmondhatjuk, hogy már csak rossz emlék a sérülés?
November végén Dunaújvárosban a hazaiakkal vívott bajnoki mérkőzésen törött el a jobb kezem kézközépcsontja, és ínszakadást is szenvedtem – válaszolta Gál Gyula. – Az elmúlt egy hónapban annak ellenére sem végezhettem százszázalékos edzésmunkát, hogy a sérülést még a baleset éjszakáján Veszprémben megműtötte csapatunk orvosa, dr. Mahunka Zsolt. Most már nem fáj a kezem, de még óvatosan kell használnom.
Ez azt jelenti, hogy jól sikerült a rehabilitációja?
Pontosan, és külön ki kell emelnem, hogy miután a gipsz lekerült a kezemről, különleges mágnesterápiás kezeléseket kaptam Veszprémben, és ugyanitt jártam gyógytornára, hogy az ujjaim újra tökéletesen mozogjanak.
Már minden gyakorlatot végezhet a tréningeken?
Még nem. De néhány napja a labdás edzéseket is elkezdtem. Persze csak óvatosan, mert szeretném elkerülni, hogy megerőltessem a kezem, és emiatt újabb kihagyásra kényszerüljek.
Az erőnléte a régi?
Majdnem, mert a műtét után két héttel már futhattam, és bizonyos erősítő gyakorlatokat is végezhettem.
Mikor léphet legközelebb pályára?
A válogatott pénteken a Gyöngyös, majd a B-válogatott ellen játszik tesztmérkőzést, ám ezeken még nem szerepelhetek. Aztán január elején elutazunk Franciaországba, ahol ötödikén összecsapunk a házigazdák legjobbjaival. Ezen a találkozón már szeretnék játszani.
Gyöngyösön nagyon bő keret gyakorol.
Itt van a B-csapat is, valamint január elején még várjuk a német klubokban szereplő kerettagokat. A kapitány a jövő hónap elején dönti el, ki kerül az utazó tizenhat közé. A hazai klubokból most csak a szegedi Puljezevics Nenad hiányzik, mert vállsérüléssel bajlódik, de hamarosan ő is csatlakozik a csapathoz. Egészségesen érkeztek meg Spanyolországból a légiósaink, a barcelonai Nagy László és a leóni Laluska Balázs. A keret tagja veszprémi csapattársam, Eklemovics Nikola is, aki januárban mutatkozhat be a magyar válogatottban.
Milyen reményekkel várja a norvégiai kontinensviadalt?
Mindannyian tudjuk, hogy a legfontosabb cél a pekingi kvalifikáció. Az Európa-bajnokságról közvetlenül csak az aranyérmes jut ki, ugyanakkor bekerülhetünk valamelyik olimpiai selejtezőcsoportba. Ehhez minél előrébb kell végezni, de egyelőre nem lehet pontosan tudni, hogy hányadik helyet kell megszereznünk a biztos kvalifikációhoz. Ez az ellenfeleink eredményeitől is függ. Legutóbb Athénban negyedikek lettünk, és a csodás olimpiai élményeket jó lenne újra átélni.