Kévés György neve a futballszur kolók előtt nem annyira ismert, de saját területén nemzetközileg is jegyzett szaktekintély. A 72 éves építész életművét Ybl-díj, Kossuth-díj vagy a nemrég átadott Prima Primissima-díj minősíti. 2006-ban tagja lett a Ferencváros akkor teljesen újjáalakuló elnökségének nem titkoltan azzal a szándékkal, hogy szakértelmét az Üllői úti terület rendezése vagy a stadion felújítása kapcsán nagyszerűen hasznosíthatják majd a zöld-fehérek. Ebből nem sok valósult meg, Kévés György már nem tagja a Fradi elnökségének, véleményére ugyanakkor érdemes odafigyelni. Annál is inkább, mert az FTC kontra Neuchatel Financial Ltd. ügyben az ismert építész meglepő részletekre hívta fel a figyelmet. Mint lapunk szombati számában beszámoltunk róla, a Neuchatel Financial cég azt állította, hogy a Ferencváros nem értékesítheti részvényeit, mert az már az ő tulajdonában van. Ezt Dámosy Zsolt, az FTC korábbi elnöke másnap cáfolta, mondván, bár aláírták a szerződést a felek, nem lépett életbe, mert a cég nem fizetett – márpedig ez volt a feltétele a megállapodás hatálybalépésének.
Kévés György szerint a részvényeket amúgy sem lehetett volna értékesíteni.
„A futballszurkolók talán emlékeznek arra, hogy az anyagi csőd szélére sodródó klubot időlegesen egy konzorcium tartotta életben kétezer-hat végén – mondta az építész. – Hatan, cégek és magánszemélyek összálltunk, és százhúszmillió forintos gyorssegélyt adtunk a Fradinak. A megállapodás úgy szólt: ha sikerrel zárul az akkor kiírt tender, visszakapjuk a pénzt, ha nem, akkor kétezer-hét márciusától a klub részvényeinek húsz százaléka a konzorcium tulajdona lesz. Mondanom sem kell, a klub nem tudott fizetni. Amikor Dámosy Zsolt elnököt arról kérdeztem, mi a helyzet a részvényeinkkel, azt a választ kaptam, hogy az a Sportfolió Kht.-nál van óvadékként letétbe helyezve az adósságok miatt. Ezután igencsak meglepett, amikor arról olvastam, hogy a volt elnök nem sokkal később megegyezett a Neuchatel Financial Ltd. céggel a részvények értékesítéséről. Attól függetlenül, hogy ez a szerződés nem lépett életbe, nem tartom tisztességesnek, hogy azokat a részvényeket próbálták értékesíteni, amelyeket ez a konzorcium már megszerzett.”
Kévés György elmondta, az új elnök, Rieb György is jegyzőkönyvben ismerte el, a részvények húsz százaléka a konzorciumot illeti meg az aláírt szerződés szerint. Az építész a Fraditenderrel kapcsolatos kérdések kapcsán is vállalkozott az elemzésre.
„Az ingatlanfejlesztések, beruházások terén az elmúlt néhány évtizedben szereztem némi tapasztalatot – mondta Kévés György. – Elnökségi tagként nemegyszer elmondtam: városrendezési tervet kell készíteni, amelyet a fővárosi és a kerületi önkormányzat illetékesei is elfogadnak, építési engedélyre van szükség még ahhoz is, hogy a reflektorokat átfessék. Ez rengeteg idő, és ezt az utat a leendő befektetőnek végig kell járnia. Még a telekhatárok sincsenek tisztázva! Egyszer utánajártam a telekkönyvi hivatalban, s nem hittem a szememnek: az aluljáróba levezető lépcső speciel a Ferencváros tulajdonát képező területen fekszik! Persze abban a rendszerben, amikor épült, ez nem volt érdekes, de egy beruházó először is azt akarná megtudni, mettől meddig tart a terület… Ráadásul az a terület a reptértől néhány percre, két főút találkozásánál, buszvégállomással, villamos- és metrómegállóval együtt nem nyolcmilliárd forintot, annál sokkal többet ér! A területet telkekre kell bontani, és úgy értékesíteni: kész tervek vannak irodaház, szálloda, mélygarázs építésére, a stadion maradna a helyén, mert a klubot szerintem nem szabad elköltöztetni. Elhiszem, hogy mindenki jót akar, de vannak dolgok, amelyekről szakembereknek kellene tárgyalniuk.”
A jelek szerint tehát hiába reménykednek a Fradi-szurkolók a hatodik tenderben, hiszen újra és újra kiderül, tisztázatlan, lezáratlan ügyek nehezítik meg a klub újjászületését…