Régi idők fociját idézték

CS. P.CS. P.
2008.02.24. 01:54

Sokan bírálták az elmúlt években az olasz labdarúgást, mondván, a túlságosan is a védekezésre összpontosító együttesek unalmas, már-már élvezhetetlen találkozókat vívnak egymással. Bizony a számos izgalommentes, 0–0-ra vagy 1–1-re végződő rangadót – vagy az Inter Liverpool elleni hétközi BL-meccsén mutatott lélektelen futballját – látva részben igazat kellett adnunk a fanyalgóknak. A szombat délutáni, 4–4-re végződő Torino–Parma bajnoki azonban újabb bizonyítékát adta a támadó stílus növekvő népszerűségének és annak, hogy Serie A-meccsek is tudnak olyan közönségszórakoztató élményt nyújtani, mint, mondjuk, a színvonalban csúcsnak tartott Premier League összecsapásai.

A régi idők futballját idéző mérkőzés hihetetlen fordulatokat hozott: a Torino vezető gólját követően a Parma még az első félidőben berámolt négyet, a szünetben viszont már 4–2 volt az állás. A Torino feltámadása a második félidőben új lendületet vett, a 69. perctől csupán egy gól volt a csapat hátránya, a 82. perctől pedig már annyi sem. Sőt ha Nicola Ventola fejese a 90. percben nem a lécen csattan, akár az a csoda is megtörtént volna, hogy a Torino 1–4-ről 5–4-re megfordítja az állást. Az együttes számára azonban a döntetlen is óriási eredmény, már csak azért is, mert fontos önbizalom-növelő lehet a Juventus elleni keddi városi rangadó előtt.