Az olimpiai játékok előtt álló női kézilabda-válogatott keret tagjai közül Tóth Tímea (Hypo NÖ, osztrák) és Bódi Bernadett (Randers, dán) már légiósként kezdte az előző évadot, az utóbbi hetekben pedig a ferencvárosi Kovacsicz Mónika (Viborg, dán), a dunaújvárosi Borbás Rita (Valcea, román), a debreceni Szűcs Gabriella (Valcea) és a ferencvárosi Juhász Gabriella (Brasov) szegődött idegen zsoldba. Mellettük a 35-szörös válogatott, fehérvári Kenyeres Fanni (Constanta, román), valamint a nyolcszoros válogatott, hódmezővásárhelyi Borbély Zsanett (Otelul Galati, román) is külföldi élcsapatba igazolt.
A Fehérép-Alcoából – a kapus Fekete Csilla után – a volt válogatott Kenyeres Fannit is „levadászta” a román Tomis Constanta. A balszélső elmondta, nagyszerű ajánlatot kapott, s a legtöbb kérdésben már meg is egyezett új kenyéradóival.
„Még nem vagyok a Constanta játékosa, a kétéves szerződést csak a jövő héten írom alá – mondta a 29 éves Kenyeres Fanni. – Másfél hónapja érkezett az első, engem is kissé meglepő hír, hogy szóba kerültem ebben a román klubban, amely az utóbbi három évadban a Challenge-kupában szerepelt, s a tavasszal a negyeddöntőig jutott. Az ajánlóm egykori és leendő csapattársam, Fekete Csilla volt, aki végül össze is hozta a tárgyalásokat a constantai vezetőkkel. Nagy várakozással tekintek a következő két évad elé, hiszen a román kézilabdáról és főleg az ottani női klubokról mostanában kizárólag pozitív információk érkeznek, míg a Fehérváron töltött szép éveim lassan a feledés homályába vesznek. Már éppen csomagolok, mert néhány órán belül utazom Constantába, ahol a csapat a hét elején megkezdi a gyakorlást a következő idényre.”
Román együttesben folytatja Juhász Gabriella is, akit a BL-selejtezőre készülő brassói Rulmentul kivásárolt ferencvárosi szerződéséből. A válogatott balszélsőt menedzsere, Szörnyi Attila ajánlotta a csapágygyári csapat vezetőinek, de az új edző, Herbert Müller kivánságlistáján is szerepelt. (A magyar bajnoki bronzérmes és EHF-kupa-induló Budapest Bank-FTC ukrán vagy orosz játékossal pótolná a balszélsőt).
A románokkal kétéves szerződést írt alá Juhász, aki a pályafutását Kisvárdán kezdte, majd két évig a DVSC, négy évadon át pedig a Győr szélsője volt. Egy éve igazolt a Fradiba, amelyhez még a következő idényre kötötte szerződés. Kiemelkedő klubteljesítményét nagyra értékelte Hajdu János szövetségi kapitány is, aki a tavasszal behívta a bukaresti olimpiai selejtezőt sikerrel megvívó keretbe.
„Egy hónappal ezelőtt fordultak komolyra a tárgyalások a brassóiakkal – mondta a 23
éves játékos, aki hétfőn csatlakozik új csapatához. – Nehéz döntést kellett meghoznom, mert Brassó kicsit messze van, s időközben a Fradival is rendeződtek a korábbi anyagi kérdések. Végül elfogadtam a kétéves ajánlatot, mert az új edző, Herbert Müller osztrák szövetségi kapitány vezetésével jelentős célokat tűzött ki a sok remek játékost felvonultató BL-együttes. Feljövőben van a román női kézilabda, s örülök, hogy ennek egyik élcsapatában lesz lehetőségem megmutatni tudásomat. A BL-selejtezőcsoportunkban az Ikast és a Lublin lesz a legnagyobb vetélytársunk, s ha továbbjutunk, a Győrrel kerülünk azonos főcsoportba.”
A Rulmentul Brasov a nyáron igazolta a világ egyik legjobb beállósát, Ionela Stanca-Galcát (az ő helyére került Valceába az újvárosi Borbás Rita). A temesvári születésű Herbert Müller (46 éves), aki 28 éve él Németországban, a Nürnberg kispadjáról állt fel a brassói hívásra, utódja a felvidéki Szűcs Csaba lett.