Fotó: MTI
Ferling Bernadett nagyszerűen játszott, a lányoknak mégis meg kellett elégedniük a negyedik hellyel
Fotó: MTI
Ferling Bernadett nagyszerűen játszott, a lányoknak mégis meg kellett elégedniük a negyedik hellyel
PEKING 2008 – CSAPATSPORTOK
Az oroszok elleni elődöntőben elszenvedett vereség és a mutatott gyenge játék után sokan féltették a
magyar kézilabdás hölgyeket, hogy mire lesznek képesek a szombati bronzmérkőzésen Dél-Korea ellen.
Nos, egyáltalán nem kezdett megilletődötten válogatottunk, sőt! Az első hét perc eseményeit elnézve az volt az ember érzése, hogy ez a csapat bizony nem az csapat, amelyik a csoportmérkőzések ötödik fordulójában arcpirító vereséget szenvedett Dél-Koreától.
A védekezésünk rendben volt,
Pálinger biztos pont volt a kapuban, támadásainkat pedig nyugodtan, pontosan vittük végig.
Nem erre számított az ellenfél, így 6–2-es magyar vezetésnél időt is kért az ázsiaiak mestere, Lim Jung Csul. Lehet, hogy ennek köszönhetően, de tény, hogy a koreaiak hamar lefaragtak három gólt a hátrányukból, és egy újabb kimaradt magyar helyzetet követően az egyenlítés is összejött An Dzsung Hvaéknak.
Ez a hirtelen feltámadás szemmel láthatóan megzavarta a mieinket, így pár pillanattal később már ellenfelünknél állt jobban. Ezt látva Hajdu János is kikérte az idejét,
Tóth Tímea pedig hétméteresből egalizált – 7–7 volt ekkor az állás.
Azonban ezzel az értékesített büntetővel el is fogyott egy időre Görbiczék lendülete: előbb emberelőnyben kaptunk gólt, aztán
Szamoránsky bombázta szét a kapufát, végül egy Pálingerben megakadó koreai lövés is becsorgott a hálónkba.
Szerencsére észnél voltak a lányok, nem hagyták, hogy meglépjenek a koreaiak, és sikerült ledolgozni a pillanatok alatt összeszedett háromgólos hátrányt. Aztán egy Ferling-bombával már ismét mi vezettünk, 12–11! A szünet előtti néhány percben pedig helyenként parádés játékot bemutatva még egy góllal sikerült növelni a különbséget, így kétgólos vezetéssel mehettek az öltözőbe a lányok.
Kis túlzással, amint kiértek onnan, már el is olvadt az előny, a koreaiak hamar egyenlítettek. A második játékrész első tíz percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, de általában a magyarok szaladtak az eredmény után.
Szerencsére mindig volt valaki, aki előhúzott egy figurát (Görbicz csavarása például élményszámba ment), és nem engedtük meglépni a koreaiakat. Negyed órával a vége előtt ez felért volna az öngyilkossággal. Amikor már csak tíz perc volt hátra a bronzmérkőzésből, még mindig ott tartottak a felek, mintha el sem kezdték volna a találkozót: 26–26.
Hihetetlen izgalmakra volt kilátás, még semmi nem dőlt el, azonban kettős emberhátrányba került a magyar együttes: a végeredmény szempontjából sorsdöntő percek következtek. A koreaiak köszönték szépen a lehetőséget, és háromgólos előnyre tettek szert a lefújás előtt négy perccel.
Ezzel pedig minden eldőlt, csak a vereség nagysága volt kérdéses, de hamarosan erre is választ kaptunk: Dél-Korea végül 33–28-ra győzte le Magyarországot.
A magyar lányok így a negyedik helyen zárták az olimpiát, és bár fájó volt alulmaradni, minden elismerés megilleti őket a bronzmérkőzésen mutatott teljesítményükért.
MI TÖRTÉNT A TALÁLKOZÓN? KATTINTSON IDE, ÉS TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ TUDÓSÍTÁSUNKAT!NŐI KÉZILABDA
BRONZMÉRKŐZÉS Magyarország–Dél-Korea 28–33 (15–13) |
Gólszerzők: Ferling 7, Borbás 5, Görbicz 5, Hornyák 3, Tóth T. 3, Kovacsicz 2, Tomori, Szamoránsky, Pigniczki, ill. Mun Pil Hi 10, Hong Dzseong Ho 8, Pak Csung Hi 5, Kim On A 4, An Dzsung Hva 3, Huh Szun Jung, Kim Csa Jun, Csoj Im Dzseong |
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6 |
Kiállítások: 6, ill. 14 perc |