Hat hét ünnepléssel, pihenéssel, felkészüléssel Peking után kezdődik a pólóbajnokság. A tizenhárom idei olimpiai bajnokból kilencen játszanak itthon, hatan egészségesek, és négyen ugranak vízbe az első játéknapon. Újdonság, hogy nem egy vagy két csapat, hanem legalább négy, de inkább hat versenyez egymással az élen.
Minden szakértő erre hívja fel a figyelmet: sűrűsödik a mezőny, persze azért megrajzolhatóak az erővonalak. A címvédő Vasas öt olimpiai bajnokával a keretben természetesen favorit. Olyannyira, hogy a szezonnyitó sajtótájékoztatón akadt, aki zokon vette, hogy a piros-kék vezérkar csupán „az egyik” esélyesnek ítélte a csapatot, s nem állt ki duzzadó önbizalommal meghirdetve, hogy ha nem a Vasas lesz a bajnok 2009-ben is, az csakis önnön hibájából lehetséges. Steinmetz Ádám elvesztése, Hosnyánszky Norbert és Kis Gábor megszerzése, valamint a Varga fivérek, Dániel és Dénes megtartása egyenlegeként tényleg a Vasas névsora alapján a legerősebb, még ha hasznos, hűséges perememberek is távoztak. A Vasas idénykezdete többekhez hasonlatosan kicsit vontatott lesz, a csapat ugyanis az első forduló után azonnal előre hozott csúcsrangadót vív hét közben, hogy utána rangos tornán rázódhasson össze Belgrádban. Ennek nem lesz résztvevője Varga Dániel, aki az olimpia után megműttette a bal vállát. Ugyanígy lábadozik az ezüstérmes Eger két zsenije, Biros Péter és Szécsi Zoltán is, előbbi mellkasműtétje, utóbbi laza térdszalagjai miatt. Nélkülük fut neki a csapat a rangadókkal teli ősznek.
A legnagyobb változás a Honvéd öltözőjében volt, ahová – többek között – megérkezett a Mladost Zagreb balkezese, Andrei Iosep, Gergely István testvérbátyja, Mihály és a tízszeres bajnok Kovács István örökét átvevő edző, Vad Lajos. A legnagyobb „erősítés” az újdonsült csapatkapitány Molnár Tamás és helyettese, Gergely István megtartása. Az ő feladatuk újjáépíteni az együttest, amely a nyitó forduló idején Koperben vitézkedik Euroliga-selejtezőn, így néhány nap csúszással kezd a bajnokságban.
Az előző sorozat negyedikje, a Szeged és a két nagy rivális, a Ferencváros és az Újpest alkotja a következő triót, amelyből bármelyik bármikor bárkit megverhet. Példa erre a Magyar Kupa múlt heti negyeddöntője, amelyen a Szeged győzött az Újpest ellen idegenben, s másnap ugyanez történt, csak fordítva. Kásás Zoltán edző egyelőre nincs elragadtatva csapata szerb légiósaitól, míg Petrovics Mátyás alakulata a továbbjutás után duzzad az önbizalomtól, miközben a Fradi csendben erősödik.
Így mutat a felsőház, míg az alsóban ott van a lét és nemlét határán egyensúlyozó Fehérvár, a mindig veszélyes Szentes, a mezőnyből utolsóként névadó támogatót találó BVSC, a középen megbúvó OSC, a még mindig alakulgató Pécs és a nagy terveket szövögető, szinte teljes állományát lecserélő Szolnok.
Ők, tizenketten csatáznak az április 25-ig tartó, 22 fordulós alapszakaszban, amelyben a győzelemért már három pont jár. Módosul a rájátszás is, az elődöntőben nem nyolc, hanem tíz pontig tartanak a párharcok, a döntő pedig három győzelemig. Amúgy minden a megszokott mederben halad. A nemzetközi kupák miatt lesznek lyukas hétvégék, ezeket néhány dupla fordulóval pótolja a szövetség, amely néhány újítást vezet be, köztük például az elektronikus jegyzőkönyvet, amely a tervek szerint pillanatokkal az utolsó dudaszó után elérhető lesz az interneten.