Jóllehet hivatalosan még nem erősítette meg a hamburgi klub, de gyakorlatilag biztos, hogy a következő időszakban az Universum Box-Promotion kötelékébe tartozik Hugo Hernán Garay, a WBA (Bokszvilágszövetség) félnehézsúlyú világbajnoka. Ha úgy tetszik, az egyetlen bokszoló, aki jelentős veszélyt jelentett a WBO-nál (Bokszvilágszervezet) 2004 januárja óta regnáló Erdei Zsolt trónjára. (Mint ismert, Madár kétszer is pontozással verte meg a dél-amerikait, aki rendre vehemensen vitatta a magyar világbajnok sikerének jogosságát.)
Az eddig sem volt szokatlan, hogy az Universum olyan szerződést köt a vendégként érkező bokszolókkal, hogy győzelmük esetén a következő két-három meccsük szervezési joga a klubot illeti, de a legritkább esetben jutnak el rögtön menedzseri (illetve promoteri) megállapodásig. Garay esetében ez történt (ráadásul az argentin az arrafelé dédelgetett kedvencet, az évszázad német boksztehetségének tartott Jürgen Brähmert iskolázta le szombaton Rostockban), ami persze felvet bizonyos kérdéseket.
Bár Erdei elsőre egy „Nem igazán érdekel, csináljanak, amit akarnak – mondattal intézte el a szerződtetés tényét, ő is osztotta, hogy emögött akár összeesküvést is lehet gyanítani. – Lehet, azt akarják, hogy ha megverem Barasjant, összeeresztenek kettőnket, és győzzön a jobb alapon meccselhetünk” – mondta a címegyesítésről már hosszú ideje álmodozó Madár. Már ennél a gondolatnál érdemes leragadni, elvégre ha „berken belüliek” bokszolnak címegyesítő mérkőzést, akkor ott szóba kerülhetnek klubérdekek is, márpedig egy Erdei–Garay összecsapás esetében az Universum aligha a karrierje vége felé közelítő magyar harcos sikeréért tesz meg majd mindent.
De még csak nem is Garay győzelme lenne a legnagyobb üzlet a hamburgiak számára, hanem a két öv. A győztes hosszabb távon képtelen lesz két szervezet kritériumrendszerének megfelelni, így az egyik koronát viszonylag gyorsan szabaddá lehet tenni, amiért mehet egy másik universumos bunyós. Mondjuk a most megvert Brähmer, akit pénzzel akár a WBA-nál, akár a WBO-nál gyorsan el lehet juttatni újra a kihívói pozícióig. Neki pedig az útlevelében D betű szerepel, a nevével Németországban szinte bármilyen gálát el lehet adni – és ez ettől kezdve már nem más, mint üzlet.
S ilyenkor már nagyon nehéz a kérdésre választ adni: a profi boksz meddig sport és honnantól kezdve biznisz. Ha elfogadjuk a fenti okfejtést, egyértelmű, hogy mi dominál.