„Jelenlegi legeredményesebb sportágunkban, a vízilabdában jól kiegészíti egymást a szakmai és a pénzügyi vezető – mondta Kamuti Jenő. – Beszéltem Erős Jánosékkal, hogy egyikünk lenne az elnök, másikunk a társelnök, de zsákutcába jutott a kezdeményezésem. Azokkal szemben, akik felkértek, nem lenne tisztességes, ha nem vállalnám a jelölést. Nem is tartozom azon emberek közé, akik nyugodtan alszanak csak azért, mert elkerülték a megméretést.”
A tőrvívás kétszeres olimpiai ezüstérmese szerint: „Nem jó, hogy szakadék van a nyakkendős vezetők és a vívók tábora között. Kutyáról csak az beszéljen, akinek van kutyája. Bántja a fülemet, amikor csak azt hallom, hogy pénz, pénz, pénz. A magyar szövetség anyagi helyzete nem olyan tragikus, mint amilyennek sokan leírják, a 2005-ös, szintén olimpia utáni év költségvetéséhez hasonlók a lehetőségek. Ha pedig a 2008-as 400 millió forint csak ennyi eredményt hozott a pekingi olimpián, az nagyon szomorú. Kell a pénz, de nehogy már én legyek az, aki nem tud szponzort szerezni.” A szakmáról szólva hozzátette: „Minden elnökségi ülésen be kellene számolniuk a szövetségi kapitányoknak, és nagyobb szerepet adnék az elnökségben a szakmának. Nonszensz, hogy az egyesületeknek nincs képviseletük, és a vidékieknek is helyet biztosítanék.”
„Az élet számos területén találunk volt vívókat, amit ki kell aknáznunk – folytatta az Európai Vívószövetség elnöki tisztét is ellátó Kamuti Jenő. – Jobb médiakapcsolatokra van szükség, erősebb sportdiplomáciára, kétoldalú együttműködésekre más országokkal. Az egyik legfontosabb, hogy a mesterképzést meg kell oldani, és színvonalassá kell tenni. Ki kell használni a tudomány adta lehetőségeket is, hiszen rendkívül felgyorsult, s atletikusabbá vált a vívás.”
Lapunk nyomdába küldésének pillanatában ellenjelöltje is van Kamuti Jenőnek. Erős János, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója annak ellenére indul az elnöki posztért, hogy egy rádióinterjúban korábban közölte: csak akkor jelölteti magát, ha más senki. Szalay-Berzeviczy Attila visszalépett Erős javára, ő lenne a társelnök. Erős embere Nyúl Sándor, a TriGránit vezérigazgatója is, ő gazdasági alelnökjelölt, az őket nyíltan támogató Kulcsár Krisztián pedig elnökségi tag maradna.
„Szondázva az embereket úgy látom, nagy részük megérti, hogy itt nem a tőke harcol a szakmával, hogy átvegye felette az uralmat – mondta Kulcsár Krisztián. – Néhány, a gazdaságban meghatározó személy hajlandó arra, hogy ebben a drámai helyzetben, amelyben a magyar vívást a kimúlás veszélye fenyegeti, megmentse a sportágat. Nemhogy nincs pénzünk, szinte magánkölcsönökből élünk.”
A Kamuti Jenőhöz hasonlóan kétszeres olimpiai ezüstérmes Kulcsár Krisztián elmondta: „Kamuti Jenőt szakmai alelnökként szívesen látja az Erős-féle vezetőség, hazai és nemzetközi tapasztalataira szükség van, ezért ajánlottuk fel neki a legfontosabb szakmai tisztséget. Ezt nem fogadta el, azt mondta, hogy így is megméreti magát.”
Az Erős János mögé felsorakozók egyben a BOM-ként ismertté vált szervezetben is vezető szerepet töltenek be: elnöke Szalay-Berzeviczy Attila, alelnöke Nyúl Sándor, operatív igazgatója pedig Kulcsár Krisztián. „Mindannyian hiszünk a budapesti olimpia gondolatában, de ennek az égvilágon semmi köze a vívószövetség közgyűléséhez – állítja a nemrég visszavonult párbajtőrvívó. – Több dolog is van, amiben együtt dolgozunk Szalay-Berzeviczy Attiláékkal; szívemen viselem a vívás sorsát, és annak persze örülök, ha a sportág érdekében a civil kapcsolataimat hasznosítani tudom.”