Arany Kupa: a házigazda Egyesült Államok már negyeddöntős

2007.06.10. 10:26
A házigazda Egyesült Államok válogatottja már biztosította a helyét a negyeddöntőben a labdarúgó Arany Kupán, miután magyar idő szerint mára virradóra 2-0-ra győzött Trinidad és Tobago együttes ellen. Guatemala ugyanakkor 11 év után megszerezte első győzelmét. Az Arany Kupát az észak-amerikai és a karibi térség csapatai számára rendezik meg kétévente.
Landon Donovan mászik fel a háttal álló Eddie Johnson hátára a második amerikai gól után. Balra Justin Mapp
Reuters
Reuters

A kaliforniai Carsonban – játszott itt Lothar Matthäus regnálásának végén a magyar válogatott is – az Egyesült Államok gárdája a 29. percben szerezte meg a vezetést Brian Ching révén Trinidad és Tobago legjobbjai ellen.

A gól előtt Jonathan Spector labdájával Justin Mapp lódult meg a szélen, átjátszotta Seon Powert, a trinidadiak védőjét, majd jól adott be, és Ching közelről a hálóba lőtt.

A hátrányba került „vendégek” kitámadtak, így az 54. percben Landon Donovan előkészítése után Eddie Johnson – aki később sajnálatos sérülést szenvedett – növelte az amerikaiak előnyét (2-0).

Ez maradt a végeredmény is, ami azt jelenti, hogy Bob Bradley szövetségi kapitány együttese már biztosan bejut a legjobb nyolc közé.

A másik összecsapáson Jose Contrerasnak a 68. percben lőtte a guatemalaiak győztes gólját Salvador ellen, s ezzel a közép-amerikai együttes 1996 után tudott ismét meccset nyerni az Arany Kupában.

Az A csoportban még minden kérdés nyitott, miután Kanada nemzeti együttese nagy meeglepetésre 2-1-re kikapott Guadeloupe legjobbjaitól a miami Orange Bowlban.

A vezetést az a Jocelyn Angloma szerezte meg a kelet-karibiaknak, aki korábban éveket játszott előbb az Interben, majd a Valenciában.

A kanadaiak ugyan Ali Gerba jóvoltából a 35. percben egyenlítettek, azonban David Fleurival már két perccel később ismét Guadeloupe-ot juttatta előnyhöz (1-2).

A juharlevelesek már nem tudtak egyenlíteni, így ahelyett, hogy egy győzelemmel bejutottak volna a nyolc közé, csúfos vereséget szenvedtek.

A másik meeccsen Haiti és Costa Rica 1-1-es döntetlenben „egyezett meg”.