A San Lorenzo győzelmével 2001 után ismét megnyerte a clausurát

2007.06.11. 08:56
Az Arsenal elleni 4-2-es győzelmével megszerezte a bajnoki címet az argentin labdarúgó clausurában (zárás) a San Lorenzo együttese. A fővárosi együttes 1995 és 2001 után harmadszor nyerte meg a sorozatot. A San Lorenzo mögött a második helyen álló, Libertadores-kupadöntős Boca Juniors hiába győzte le 1-0-ra az Atlético Belgranót, az éllovas négypontos előnyét már nem hozhatja be.
Ramón Diaz, a San Lorenzo edzője (középen) ünnepli játékosaival a bajnoki címet
Reuters
Reuters

A San Lorenzo hazai pályán Cristian Tula és Ezequiel Lavezzi révén 2-0-s vezetést szerzett az Arsenal ellen, amely azonban Ivan Obolo két remek fejesével egyenlített.

Össze kellett szednie magát a hazai együttesnek, hiszen csak győzelemmel biztosíthatta be a bajnoki címet. A „szentek” Gaston Fernandez büntetőjével újra megszerezték a vezetést, majd amikor a csatár másodszor is betalált, már karneváli hangulat uralkodott a Pedro Bidegain stadionban.

Az alapításának 100. évfordulóját jövőre ünneplő San Lorenzo 2001 után lett ismét a clausura bajnoka.

A címvédő Boca Juniors – amely tavaly mindkét sorozatban első lett – Bruno Marioni góljával győzte le a kiesés elől menekülő Atletico Belgranót, azonban a Colón elleni, múlt heti veresége után ez már kevés volt ahhoz, hogy maradjon reménye az előzésre az utolsó fordulóban.

Egyelőre még a Boca ezüstérme sem biztos, hiszen a harmadik helyezett Estudiantes is nyert (2-0 az Argentinos Juniors ellen), így megmaradt a kétpontos különbség a két együttes között.

Argentínában a bajnokság két külön szakaszból áll – apertura (augusztustól decemberig) és clausura (februártól júniusig) –, és minden szezonban két bajnokot hirdetnek a dél-amerikai országban.