„Az autonómia mellett legalább annyira fontos a fiatalok számára az esélyegyenlőség megteremtése és a szolidaritás. A nevelés területén még sokat kell tennünk, cél, hogy az identitást, hovatartozást erősíteni tudjuk az utánpótlásban; ne legyen kérdés a válogatott mez viselése. A konferencia is jelzése annak, hogy a globalizáció szemben áll az autonómiával, ez a koppenhágai olimpiai kongresszuson is napirendre került. Javaslom, hogy készüljön el egy, a fiatalokat érintő, sport általi nevelési program, amelyben az Utánpótlás-nevelési Igazgatóság szívesen közreműködik" – mondta parlamenti felszólalásában dr. Szabó Tamás utánpótlás-nevelési igazgató, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke.
„A konferencia teljes egészében az utánpótlásról szólt, csak így tovább" – fogalmazott Frenkl Róbert orvosprofesszor, a TF egykori tanszékvezetője.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, az Európai Parlament alelnöke záróbeszédében kifejtette, aki a „6+5-ös” szabályt támogatja, az a fiataloknak ad esélyt, valamint a nemzeti érdekeket állítja szembe a klubérdekekkel. Mint mondta, fontos lépés ez a huszonnegyedik órában, az európai gyermekek jövőjéről van szó. A sportról szóló európai Fehér Könyv szerint a kontinens fiataljainak hatvan százaléka szinte alig vagy csak testnevelésórán sportol, harminc százalékuk pedig elhízott.
A konferencia végén Bánki Erik, az Országgyűlés Sport- és Turisztikai Bizottságának vezetője felolvasta a Budapesti nyilatkozatot a „sport sajátosságáról és autonómiájáról".