Argentína: Batista huzamosabb ideig szövetségi kapitány maradhat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.11.01. 18:47
null
Elképzelhető, hogy a jövőben is Batista irányítja majd az argentin válogatottat (Fotó: Action Images - archív)
Az argentin labdarúgó-válogatott irányítását a nyári világbajnokság után Diego Maradonától ideiglenesen átvett Sergio Batista nagyon közel áll ahhoz, hogy hosszabb időre is kinevezzék.

Az argentin sportági szövetség a tervek szerint kedden jelenti be a szakvezetői posztra vonatkozó döntését, egy nappal azután, hogy az illetékes testület megvitatja a lehetőségeket.

A 47 éves Batista, akivel az olimpiai válogatott aranyérmes volt a pekingi játékokon, az elnök Julio Grondona személyében erős támogatót tudhat maga mögött. Megbízása óta a nemzeti együttes három mérkőzést játszott: 1–0-ra nyert Írországban, 4–1-re verte hazai közönség előtt a több meghatározó játékosát nélkülöző spanyol válogatottat, majd 1–0-s vereséget szenvedett Japánban.

A Maradonával együtt 1986-ban világbajnok Batistát szívesen látná továbbra is a kapitányi poszton az együttes első számú játékosa, Lionel Messi is. „Szeretném, ha maradna. Nyugalom van, a keret tagjai jól érzik magukat, tetszik a játékfelfogása" – indokolta álláspontját az elmúlt év legjobbja.

Az előd ugyanakkor nem rejtette véka alá, hogy még mindig fáj neki a szövetség nyári döntése. Az argentinok a negyeddöntőig jutottak a vb-n, ahol a németektől sima, 4-0-s vereséget szenvedtek. Ezt követően Maradona – némi huzavona után – távozott a nemzeti együttestől, miután nem sikerült megegyeznie a szövetség elnökével, hogy továbbra is addigi stábjával dolgozhasson.

„Életem legszomorúbb születésnapja ez a mostani. Még mindig a válogatott élén lenne a helyem" – jelentette ki szombaton, amikor betöltötte 50. életévét.

Az argentinokra komoly feladat vár november 17-én, amikor Katar fővárosában, Dohában a brazilokkal csapnak össze.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: eredményes fiatalok a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Utánpótlássport
2025.04.17. 18:18

A Corinthian FC, avagy Viktória királynő amatőr futballművészei

Népsport
2025.04.16. 09:16

Labdarúgás: „Kemény munka, együttműködés…”

Utánpótlássport
2025.04.16. 09:03

Labdarúgás: egy híján 1200 fiatalperc az NB I 27. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.15. 09:00

Hétvégén lesz a döntő – elfogadták a Magyar Kupa versenykiírásának változásait

Labdarúgó NB I
2025.04.08. 10:31

Labdarúgás: csaknem 1400 fiatalperc az NB I 26. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.08. 09:00

Csoportban jobb – Bács Zoltán publicisztikája

Minden más foci
2025.04.06. 23:13

Népsport: csak majdnem lettek Puskások

Népsport
2025.04.05. 09:10
Ezek is érdekelhetik