Spanyolország: hét hónap börtön a Real volt portugál sztárjának

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.10.06. 16:01
null
Ricardo Carvalhót (zöldben) Elek Ákos után a spanyol adóhatóság is lenyomta (Fotó: AFP)
A spanyol bíróság héthónapnyi börtönbüntetéssel sújtotta a többek között a Portóban, a Chelsea-ben és a Real Madridban is megforduló portugál labdarúgót, Ricardo Carvalhót, amiért 2011-ben és 2012-ben a Real Madrid játékosaként elmulasztott eleget tenni adófizetési kötelezettségének. Az ügyben illetékes madridi bíróság eredetileg egy év börtönbüntetést és 300 000 euró pénzbírságot akart kiszabni a jelenleg Kínában légióskodó védőre.

 

A bíróság enyhítő körülményként értékelte, hogy Carvalho elismerte a tettét, ezért a büntetés időtartamát hét hónapra, a pénzbírság mértékét 143 000 euróra csökkentette, ráadásul a 39 éves bekk be is fizette a korábban elmaradt csaknem 550 000 euró adóhátralékot. Mindennek tetejébe a spanyol törvények szerint a nem erőszakos bűncselekményekért kiszabott, két évnél rövidebb időtartamú börtönbüntetéseket nem kötelező letölteni, mivel azok kiszabásukkor automatikusan felfüggesztettnek számítanak.

A 39 éves portugál futballista idén februárban igazolt át a Monacótól a kínai Sanghaj SIPG-hez, ám eddig mindössze két mérkőzésen lépett pályára az ázsiai csapatban, s egyre valószínűbb, hogy hamarosan befejezi az aktív játékot.

Ricardo Carvalho pályafutása során 89 alkalommal szerepelt a portugál válogatottban, amellyel tavaly Európa-bajnok lett, míg pályafutása elején a Portóval Bajnokok Ligáját és bajnoki címet nyert, továbbá a Real Madriddal spanyol, a Chelsea-vel angol bajnoknak mondhatja magát.

Legfrissebb hírek

Húsz év börtönt kapott a kínai labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya

Minden más foci
2024.12.13. 11:41

Dupla Tízes: rég várt messiás? Újabb csalódás? Ilyen lehet Amorim Manchesterben

Angol labdarúgás
2024.11.06. 16:31

A sportág legjobbjai csapnak össze a budapesti lábtenisz-vb-n

Minden más foci
2024.10.27. 21:29

A magyar Parlament csapata nyerte a Buzánszky Jenő emlékére rendezett labdarúgótornát

Minden más foci
2024.10.15. 17:51

Hatalmas káosz, kétségbeesett védekezés – az angol sajtó nem kímélte Carsleyt a görögöktől elszenvedett vereség után

Minden más foci
2024.10.11. 10:34

Pekingben megnyílt az első teqball kutatóközpont

Minden más foci
2024.09.20. 11:30

Robinhót letartóztatták, és kilenc évre rács mögé kerül

Minden más foci
2024.03.22. 10:13

Neymar apja nem fizeti ki az óvadékot, Dani Alves még börtönben marad

Minden más foci
2024.03.21. 19:10
Ezek is érdekelhetik