Az angol szövetség (FA) augusztus elején jelentette be, hogy hatástanulmányba kezdett arról, megpályázza-e a 2030-as vb rendezési jogát. Döntés azonban 2019-ig biztosan nem születik.
Greg Clarke elnök akkor közölte, júliusban rendelték meg a hatástanulmányt, amely a többi között vizsgálja majd annak lehetőségét, hogy Anglia egyedül, vagy az Egyesült Királyság más országrészei, Skócia, Észak-Írország és Wales oldalán pályázzon, netán mind a négyen együtt.
A legutóbbi jelentős torna az 1996-os Európa-bajnokság volt Angliában, ahol eddig egyszer, 1966-ban rendeztek világbajnokságot. A londoni Wembley Stadion lesz az egyik helyszíne a 2020-as Európa-bajnokságnak, az FA pedig pályázott a 2021-es női Eb rendezésére. Anglia annak idején indult a 2018-as vb-ért is, de a pályázatot Oroszország nyerte meg.
Ceferin szerint nem szabad Európát megosztani több pályázóval, és kiemelte: az Egyesült Királyságban az infrastruktúra kiemelkedő.
Várható, hogy a 2030-as vb-re erős közös pályázat érkezik Argentína, Paraguay és Uruguay részéről, ráadásul akkor lesz száz éve annak, hogy utóbbi országban megrendezték az első világbajnokságot. Ezen túl Marokkó – amely eddig öt sikertelen kandidáláson van túl – jelezte, 2030-ra újra harcba száll.
A nemzetközi szövetség (FIFA) rotációs elve alapján európai ország legközelebb csak 2030-ban lehet házigazda. A 2022-es vb-nek Katar, a 2026-osnak pedig az Egyesült Államok, Kanada, Mexikó hármasa ad otthont.