Az Európa-konferencialiga a 2021–2022-es idényben kezdődik, és egyetlen csapat sem lesz automatikusan főtáblás (ellentétben a Bajnokok Ligájával és az Európa-ligával). Nyolc négyes csoportba osztják a 32 csapatot, amelyek közül 5 a selejtező bajnoki ágáról, 17 a selejtező nem bajnoki ágáról, míg 10 az Európa-liga selejtezőjének rájátszásából – a párharcok vesztesei – érkezik.
UEFA: a magyarok 2021-től a harmadik számú kupában indulnak |
UEFA: új kupasorozatot indítanak a BL és az El mellett |
Zárt körű rendezvény: kiszorulhatnak a „kicsik” a BL-ből |
A nyolc csoportgyőztes bejut a nyolcaddöntőbe, míg a csoportmásodikok az Európa-ligából érkező csoportharmadikokkal vívnak rájátszást a legjobb 16 közé kerülésért. Hasonlóan alakul át a 32 csapatosra redukálandó Európa-liga is: a csoportmásodikok a Bajnokok Ligájából érkező csoportharmadikokkal küzdenek meg a nyolcaddöntőbe kerülésért.
Összességében 15 héten keresztül 141 mérkőzést bonyolítanak le az Európa-konferencialigában, pontosan úgy, ahogy az Európa-ligában. A meccsek kezdési időpontja is megegyezik majd (mind a három UEFA-sorozatban), 18.45 és 21.00.
Az Európa-konferencialiga győztese a következő idényben főtáblás lesz az Európa-ligában, amelynek nyertese a Bajnokok Ligájában lesz csoportkörös.
A teljes versenykiírást, és azt, hogy melyik ország hány csapatot indíthat a selejtezőkben, egyelőre nem közölte az UEFA.