A jelentés szerint Valckét „passzív megvesztegetéssel” vádolták, míg al-Kelaifinak, a katari BeIN Media Group vezérigazgatójának és egy meg nem nevezett személynek azért kellett felelnie, mert üzleti előnyük származhatott a Valckéval való megállapodásból.
Az ügyészség 2017 óta folyamatban lévő vizsgálata szerint Valcke például többek között egy 900 ezer és 1 millió 800 ezer euró közötti értékű szardíniai villa kizárólagos használati jogát kaphatta meg „csak úgy”, hogy a közvetítési jogokat (világbajnokság, Konföderációs Kupa) al-Kelaifiéknak ítéljék Görögországban és Olaszországban.
Valcke – aki korábban Joseph Blatter FIFA-elnök jobbkeze volt, mielőtt 2015-ben felmentették – a vád szerint nem jelentette a szervezetnek, hogy milyen előnyei származtak az üzletből.
A FIFA 2016-ban megvesztegetés miatt vizsgálatot indított mindhárom személy ellen. A svájci ügyészség beszámolója szerint a PSG elnökével később rendezték az ügyet, és visszavonták a vele szemben benyújtott kérelmet.
Miután a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség arról informálta az ügyészséget, hogy „békés megállapodásra” jutott al-Kelaifival és részben Valckéval is, az eljárás részben megszűnt.
Al-Kelaifi elmondta, örül, hogy tisztázták az ügyet és visszavonták a 2026-os és 2030-as világbajnoksághoz kapcsolódó vesztegetési vádakat.