A Kérdezd meg pacekba! rovatban ezúttal Slaven Bilic válaszolt az olvasók kérdéseire. Tényleg beszélt Laurent Blanc-nal az 1998-as vb-elődöntő után? Többet cigizett, mint Robert Prosinecki? Az 1998-as vagy a 2018-as horvát csapat ért el nagyobb sikert? Ezekre a kérdésekre is válaszolt a horvát legenda.
Rangsorba rendeztük a Premier League jelenlegi 100 legjobb játékosát. És a győztes…
Archibald Leitch rengeteg stadiont tervezett: minden harmadik brit szurkoló megfordult már az általa épített lelátókon. Pedig az első munkája halálos tömegszerencsétlenséget okozott. Bemutatjuk a labdarúgás főépítészét.
Kölcsönbe adott hős, idegesítő önelégültség és egy mérkőzés, amelyik szó szerint megváltoztatta a labdarúgást: összegyűjtöttük minden idők 20 legnagyobb európai feltámadását.
Amit az 1981–82-es bajnoki idényben a győri Rába ETO művelt, arra ma is alig vannak szavak. A Mágussá lett Verebes József irányításával 102 gólt szerzett a csapat, hatan iratkoztak fel legalább tízzel a góllövőlistára, amelynek első két helyezettje Hannich Péter és Szentes Lázár lett. Nem véletlen, hogy nagy reményekkel vágott neki a gárda 1982 őszén a BEK-sorozatnak, amelynek eseményeit idézzük fel Akkor, régen című rovatunkban.
Döglött akták sorozatunkban hónapról hónapra leporolunk egyet a magyar futball számos abszurd „ügyirata” közül. Ezúttal felidézzük, hogyan próbálták offshore cégek megkopasztani Roderick Duchatelet-t Újpesten.
Folytatódik Vörös Csaba sorozata, amelyben elképesztő eseményeket dolgoz fel a szerző a levéltári titkosítás alól feloldozott dokumentumok segítségével. A legújabb részben arról ír: az 1950-es esztendőkben a nagy fővárosi klubok mellett üde színfoltja volt a magyar első osztályú bajnokságnak a Tatabányai Bányász. A bányászváros együttese jelentős erőt képviselt, és esélyes volt az első helyre is, de az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának iratai szerint csak a felszínen volt egységes a csapat, a mélyben súlyos ellentétek húzódtak meg.