Raiola a világ egyik legbefolyásosabb játékosügynöke volt; Sofron a Litvánia elleni győzelem után

S. T. J.S. T. J.
Vágólapra másolva!
2022.05.04. 23:53
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.

Remek üzleti érzéke, nyers őszintesége és kérlelhetetlen stílusa juttatta a csúcsra a nemrég elhunyt Mino Raiolát, aki a világ egyik legbefolyásosabb játékosügynöke volt. Az őt felfogadó játékosok imádták, mert mindent megtett a lehető legelőnyösebb szerződés kiharcolásáért, és azt követően is egyengette pártfogoltjai sorsát, miután aláírták a papírokat, a vele együttműködni kénytelen klubok viszont ki nem állhatták. Címlapsztorinkban azt járjuk körbe, hogyan lett a nemzetközi futballélet egyik legrettegettebb alakja és mi várható a halála után?
Remek üzleti érzéke, nyers őszintesége és kérlelhetetlen stílusa juttatta a csúcsra a nemrég elhunyt Mino Raiolát,
aki a világ egyik legbefolyásosabb játékosügynöke volt. Az őt felfogadó játékosok imádták, mert mindent megtett a lehető legelőnyösebb szerződés kiharcolásáért, és azt követően is egyengette pártfogoltjai sorsát, miután aláírták a papírokat, a vele együttműködni kénytelen klubok viszont ki nem állhatták. Címlapsztorinkban azt járjuk körbe, hogyan lett a nemzetközi futballélet egyik legrettegettebb alakja és mi várható a halála után?

Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott szélsője nyilatkozott lapunknak Ljubljanában a Litvánia ellen megnyert divízió 1/A-csoportos vb-meccs után. A csatár szerint Litvánia válogatottja kicsit alulértékelt, mivel alacsonyabb divízióból került a csoportba, de ügyes, fiatal és jó csapat, Szlovéniával is pariban volt kedden. Sofron beszélt a 2 plusz 2 perces kiállításáról is, kiderül, azt mutatta a játékvezetőnek, hogy Erdély Csanádot lekönyökölték, erre jött a plusz két perc. „Ilyenkor valójában semmit sem kellene reagálni, az én hibám volt, aggódtam is nagyon, nehogy baj legyen” – tette hozzá.

Fontos célként tűzte ki a Liberty Media 2016 végén a Formula–1 tulajdonjogainak megvásárlásával az amerikai terjeszkedést, amelynek egyik első lépése a Miami Nagydíj életre keltése lett volna. A városvezetőség és a lakók jó része azonban vehemensen ellenezte a zajos, forgalombénító eseményt, ezért úgy tűnt, egyszerűen képtelenség Miamiba vinni az F1-et. Ennyi macera láttán a sportág vezetősége hagyhatta volna az egészet, másik amerikai nagyvárosra rábökve, mégis foggal-körömmel ragaszkodott a floridai metropoliszhoz. Hogy mi volt az ok, kiderül írásunkból.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik