A politikus erről azután a bejárás után beszélt a közmédiának, amelyet Németh Szilárd kormánybiztossal, a csepeli Kozma István Birkózó Akadémia (KIMBA) alapítójával tett az egyesület Béke téri, romos állapotú sportkomplexumában.
„A 80-as évek elején kosárlabda- és labdarúgó-mérkőzéseken, valamint birkózóversenyeken is jártam itt, az imént megtekintett csarnok karzatáról szurkoltam. Szürreális, hogy a XXI. század elején még ilyen sportlétesítmények vannak a fővárosban. A sportállamtitkárságnak eltökélt szándéka, hogy a Csepel SC 110 éves hagyományaihoz méltó körülmények között lehessen itt szakmai munkát végezni” – jelentette ki Schmidt Ádám.
„A Csepel SC olyan szereplője a magyar sportnak, amelyet nem szabad hagyni, hogy ilyen körülmények között maradjon.”
Az államtitkár kifejtette, a jelenlegi gazdasági körülmények miatt csak a fokozatosság elve alapján szabad haladni.
„Egyeztetünk elnök úrral és a szakmai vezetéssel, hogy milyen sportszakmai és műszaki programot képzelnek el, és ezt megpróbáljuk összeilleszteni a sportállamtitkárság által vezetett programmal. Célunk az, hogy a Csepel SC felzárkózzon a hat kiemelt fővárosi sportszervezet mellé” – jelentette ki.
Németh Szilárd, a Magyar Birkózószövetség elnöke elsőként felidézte a Csepel Sport Club Alapítványnál két éve lezajlott változásokat.
„2020 novemberében kormányzati segítséggel a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány megszerezte a tulajdonjogát a volt Csepel SC ingatlanjainak, a Béke téri sporttelep mellett a Duna-parti kajak-kenu telepnek és egy evezős telepnek is. Elkészítettünk egy komoly fejlesztési tervet annak az érdekében, hogy a Csepel SC visszanyerje a régi fényét, és méltó legyen a XXI. századhoz, illetve a XXI. kerülethez” – sorolta a kormánybiztos.
„A Covid után jött a brüsszeli szankciók korszaka, az energiaárak az egekbe emelkedtek, úgyhogy nehéz helyzetben vagyunk, de nem szeretnénk, hogy a Béke téri komplexum így maradjon. Ennek az 1912-ben alapított klubnak a sportolói 20 olimpiai, 75 világ- és 45 Európa-bajnoki címet szereztek a magyar nemzetnek, a focicsapat pedig négy bajnoki címet nyert. Ennek ellenére 15-20 éves késésben vagyunk a többi nagy budapesti klubhoz képest.”
Németh Szilárd úgy vélekedett, hogy az egyesületnél tevékenykedők munkája szívből jön.
„Látható, hogy milyen rossz körülmények között készülnek az rg-sek, atléták vagy sportlövők. A birkózók már révbe értek, mert az akadémián megteremtettük a lehetőségét, úgyhogy ők szolgálnak mintául” – tette hozzá.